Ondřej Šašinka: Musím se dostat do optimální pohody. Dva měsíce jsem netrénoval, ještě to není ono

sasinka

Ondřej Šašinka bude i v nadcházející sezóně oblékat dres Slovácka. O rok se prodloužilo jeho hostování z ostravského Baníku. V poslední sezóně vinou zranění odehrál jen 13 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal dvě ligové trefy. Další přidal v MOL Cupu a nutno říct, že trefa to byla velmi důležitá. Na půdě Hradce Králové díky ní Slovácko zvítězilo 1:0, což znamenalo postup do finále poháru.

„Bylo to období, kdy jsem se do toho dostával. Dal jsem dva ligové góly, a pak přišla pohárová trefa v Hradci Králové. Střele předcházela pěkná kombinace, já jsem chtěl jen trefit branku. Jsem moc rád, že to skončilo gólem a postupem do finále,“ vzpomíná Šašinka, kterého pak opět přibrzdilo zranění.

„Natrhl jsem si zadní sval, který jsem si léčil víc jako měsíc. Když už se to zdálo v pořádku a vracel jsem se do tréninku, tak jsem dostal zánět achilovky. To mě bolelo ještě týden před přípravou. Šel jsem na injekci, zatím to drží, takže dobrý,“ pokračuje Šašinka, který stále dohání tréninkové manko.

„Ještě je to s fyzičkou horší. Dva měsíce jsem nehrál, takže to manko je tam cítit. Pomalu se dostávám do tempa, ale ještě to není ono. Musím se dostat do optimální pohody,“ přeje si Šašinka, který v posledním zápase proti Třinci musel čelit několika nepříjemným faulům, po kterých zůstal otřesený. „Nebyl to nijak extra tvrdý zápas, takové souboje k fotbalu patří. Nestalo se nic vážného,“ říká a pochválil terén při zápase s Třincem, který byl po intenzivní dešti v dobrém stavu.

„Trávníkáři se o terén dobře postarali. Trochu vody bylo v malém vápně, ale to se vymetlo. Zatím se nám v přípravě daří a na zápasy chodí i dost fanoušků. Přišli i teď v dešti a na přípravné utkání se hrálo v dobré kulise, což bylo příjemným zpestřením“ pochvaluje si Šašinka, který si myslí, že nově příchozí hráči dobře zapadnou do kabiny.

„Myslím, že všichni, co přišli, tak do týmu zapadají. Příprava je o tom, aby si noví hráči zvykli na systém, který hrajeme. Pro mě je to zatím těžké, cítím, že každý den je hodně náročný. Musím si na tu zátěž zvyknout. Snad jsem si období zranění vybral. Do nové sezóny chci být naplno připravený,“ dodává Šašinka. 

Zmíněný hráč:
Ondřej Šašinka Ondřej Šašinka