TOP sedm domácích utkání, které jste mohli navštívit v sezóně 2021/2022

top5-plovdiv-1

Slovácko má za sebou nejúspěšnější sezónu v historii klubu, když dokázalo zopakovat čtvrté místo z předešlé sezóny, ale co víc, připsalo si historicky první trofej, když ve finále MOL Cupu porazilo pražskou Spartu 3:1.

V sezóně fanoušci mohli navštívit celou řadu zajímavých zápasů, ale níže vám přinášíme TOP7, které stojí za připomenutí.

1.FC SLOVÁCKO – PFK LOKOMOTIV PLOVDIV – vítězství s hořkým koncem…

Historicky první domácí utkání v Konferenční lize sice skončilo výhrou 1:0 díky trefě Vlastimila Daníčka, ale po prohře v Plovdivu následovalo prodloužení a pokutové kopy, které bohužel Slovácko nezvládlo a s postupu do dalšího kola se tak radoval soupeř z Bulharska.

1.FC SLOVÁCKO – PFK LOKOMOTIV PLOVDIV 1:0 (2:3 na penalty)
Góly: 26. Daníček
Počet diváků: 4208

Sestava 1.FCS: Nguyen - Reinberk (105. Tomič), Kalabiška (90. Divíšek), Kadlec, Hofmann, Sadílek (90. Holzer), Navrátil (63. Jurečka), Havlík, Daníček, Cicilia (80. Kohút)

2q3ubt104zm5yer
ypskfzj45zm5yer
xs49ecy06zm5yer
sua9ghsu6zm5yer
yn2vbbjo7zm5yer

1.FC SLOVÁCKO – FC FASTAV ZLÍN – výhra v derby vždycky potěší…

V září se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehrálo krajské derby mezi Slováckem a Zlínem, které ovládli modrobílí a po brankách Havlíka, Hofmanna a Holzera zvítězilo Slovácko 3:0.

1.FC SLOVÁCKO – FC FASTAV ZLÍN 3:0 (0:0)
Góly: 49. Havlík, 55. Hofmann, 62. Holzer

Sestava 1.FCS: Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Daniel Holzer (67. Ondřej Šašinka), Lukáš Sadílek, Marek Havlík (86. Daniel Mareček), Vlastimil Daníček (46. Václav Jurečka), Milan Petržela (75. Michal Kohút), Jan Kalabiška, Filip Vecheta (68. Jan Navrátil)

7on3g0up0n5yer
9o1r3w5m10n5yer
dxjiqkmi20n5yer
u2uc43s930n5yer
87yj3y8040n5yer

wbwacx9o40n5yer1.FC SLOVÁCKO – FC BOHENIANS 1905 – Euforii přinesla poslední vteřina…

Slovácko si v zápase s Bohemians mohlo připsat pátou výhru v řadě, ale drtivá převaha dlouho nepřinášela kýžený gól. Když už to vypadalo, že se diváci v zápase branky nedočkají, tak dostal stadion do euforie.

1.FC SLOVÁCKO – FC BOHENIANS 1905 1:0 (0:0)
Góly: 90. Cicilia

Sestava 1.FCS: Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Milan Petržela (80. Ondřej Šašinka), Marek Havlík, Michal Kohút (63. Daniel Holzer), Lukáš Sadílek, Jan Navrátil (63. Rigino Cicilia), Václav Jurečka

lu88qrwe50n5yer
15aidyo760n5yer
z9xa8cyw60n5yer
54ckaz4p70n5yer
wbwacx9o40n5yer

1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA – rekordman Petržela a čtyři kousky…

Asi málokdo si dokázal představit, že se to může takto sejít. Milan Petržela překonal rekord ligy a 437 zápasem se zapsal do historie. Do té vstoupil i výsledek utkání. Slovácko poprvé v historii dokázalo pražskou Spartu porazit 4:0, což byla zároveň nejvyšší prohra Sparty v samostatné české lize.

1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 4:0 (2:0)
Góly: 16. Kalabiška, 43. Jurečka, 58. Holzer, 85. Cicilia

Sestava 1.FCS: Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Daniel Holzer (78. Michal Tomič), Marek Havlík, Lukáš Sadílek, Milan Petržela (68. Jan Navrátil), Michal Kohút (63. Vlastimil Daníček), Jan Kalabiška, Václav Jurečka (78. Rigino Cicilia)

ovw4sxt711n5yer
n7e3eq2z11n5yer
elmc0p0p21n5yer
k67lwo1d31n5yer
2cw7dap341n5yer

1.FC SLOVÁCKO – MFK KARVINÁ – nechybělo moc a z finále poháru by nebylo nic…

Sychravý páteční podvečer nechal fanoušky na stadionu mrznout o něco déle, než všichni čekali. Slovácko v osmifinále poháru překvapivě prohrávalo s Karvinou 0:1 a už to vypadalo, že se z pohárovým tažením rozloučí. Jak však umí být fotbal krutý a krásný zároveň se ukázalo ve třetí minutě nastavení, kdy se prosadil Václav Jurečka. Následovalo prodloužení, ve kterém mělo Slovácko více sil a díky dvěma trefám Cicilia nakonec postoupilo po výhře 3:1.

1.FC SLOVÁCKO – MFK KARVINÁ 3:1 (0:1)
Góly: 90+3. Jurečka, 105. Cicilia, 109. Cicila (pen.) – 24. Šindelář

Sestava 1.FCS: Pavol Bajza – Michal Tomič (60. Petr Reinberk), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška (113. Josef Divíšek) – Jan Navrátil (61. Václav Jurečka), Lukáš Sadílek, Vlastimil Daníček (60. Milan Petržela), Marek Havlík, Daniel Holzer (113. Patrik Šimko) – Rigino Cicilia.

ybokj0lu41n5yer
78008rkf51n5yer
l5w8c4g061n5yer
1yua1gum61n5yer
mw0gvwcd71n5yer

1.FC SLOVÁCKO – FC BANÍK OSTRAVA – Hattrick Jurečky znamenal jistotu pohárů…

Byl to zápas, který mohl definitivně rozhodnout o jistotě účasti v pohárové Evropě. Slovácko po prvním poločase prohrávalo 0:1, ale hattrick Václava Jurečky ve druhé půli znamenal pro Slovácko jistotu účasti v pohárové Evropě i v následující sezóně.

1.FC SLOVÁCKO – FC BANÍK OSTRAVA 3:1 (0:1)
Góly: 55. 69. a 90 Jurečka - 6. Klíma

Sestava 1.FCS: Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Daniel Holzer (79. Patrik Šimko), Marek Havlík, Vlastimil Daníček (66. Vladislav Ljovin), Michal Kohút (46. Václav Jurečka), Lukáš Sadílek (90. Filip Vecheta), Jan Kalabiška (78. Michal Tomič), Rigino Cicilia

wjox95092n5yer
3ros8kcn2n5yer
l5dvfmp212n5yer
rsmtymvh12n5yer
hgdrq5sz12n5yer

1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA – To nejlepší na konec, aneb POHÁR JE NÁŠ!

Původně se mělo finále poháru odehrát ve středu 4. května, ale průtrž mračen nedovolila týmům do utkání nastoupit, a tak si Slovácko muselo na svůj historický den počkat do 18. května. Za slunečného počasí sledoval vyprodaný stadion v Uherském Hradišti výhru 3:1 a historický moment. O výhře Slovácka 3:1 nakonec rozhodly dvě trefy odchovance Petra Reinberka. POHÁR JE NÁŠ!

1.FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 3:1 (3:1)
Góly: 33. a 43. Reinberk, 11. Jurečka z pen. - 42. Hancko

Sestava 1.FCS: Filip Nguyen - Petr Reinberk (46. Michal Tomič), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška - Vlastimil Daníček, Marek Havlík - Milan Petržela (67. Daniel Holzer), Lukáš Sadílek (90.+3 Patrik Šimko), Václav Jurečka (85. Filip Vecheta) - Rigino Cicilia