Fotbalové Slovácko má nového spolumajitele

zgasg

Do klubu vstupuje nový partner, poloviční podíl v klubu koupila skupina Solar Global Vítězslava Skopala.

Do fotbalového klubu 1. FC Slovácko majetkově vstoupil nový partner. Poloviční podíl v klubu získala skupina Solar Global Vítězslava Skopala. Nově vlastní 50 procent klubu dosavadní stoprocentní vlastník skupina Z-Group Zdeňka Zemka a 50 procent skupina Solar Global.

Včerejší valná hromada zvolila nové představenstvo klubu. Novým předsedou představenstva je Ing. Vítězslav Skopal, místopředsedou představenstva JUDr. Stanislav Knotek a třetím členem představenstva Mgr. Petr Pojezný.

„Vždycky jsem deklaroval, že Slovácko je otevřené, že vítám každého partnera, který pomůže nejen sponzorsky, ale zapojí se i jako akcionář klubu. Takový silný partner se nyní našel. Naší společným cílem je upevnit, a ještě více posílit pozici Slovácka,“ uvedl JUDr. Ing. Zdeněk Zemek.

„Skupina Solar Global má kořeny na Uherskohradišťsku a prohloubení spolupráce až na úroveň majetkové účasti v tomto špičkovém týmu je dalším logickým krokem, jak mohu podporovat regionální rozvoj a aktivity. S panem Zemkem jsme se shodli na prioritách a další budoucnosti klubu, nastavení spolupráce tak bylo pouze formální záležitostí. Jsem velmi rád, že mohu propojit Solar Global s takovým hráčem, jako je 1. FC Slovácko,“ sdělil nový předseda představenstva 1. FC Slovácko Ing. Vítězslav Skopal.

„Naším cílem je, abychom hráli stabilně v horní části ligové tabulky, aby ligové poháry nebyly jenom náhoda, ale aby se staly běžnou součástí každodenního života klubu. Chceme výrazně posílit a podporovat mládež jako základnu klubu,“ vysvětlil Zdeněk Zemek.    

„Ve dvou se to lépe táhne a místo jednoho budou nyní dva pilíře. Pro klub je to další zásadní milník. Chystáme se posílit a navýšit rozpočet klubu a vytvořit podmínky k tomu, aby Slovácko, byť je ve srovnání s ostatními ligovými kluby z nejmenšího města, patřilo ve fotbale mezi ty největší,“ dodal Zdeněk Zemek.

„Očekáváme také intenzivnější spolupráci s městem Uherské Hradiště, jakožto majitelem sportovního stadionu, při vytvářeni odpovídajícího zázemí jak pro evropské soutěže, tak pro neustále se rozšiřující a zkvalitňující domácí soutěže. Klub má otevřenou náruč pro další sponzory a chce rozvíjet spolupráci s širokou diváckou komunitou,“ uzavřel Zemek.

Slovácko má za sebou historicky nejúspěšnější sezonu v klubové historii. Zopakovalo čtvrté místo v ligové tabulce, vyhrálo pohár MOL Cup, hraje evropské soutěže a má otevřenou cestu k evropským pohárům. Ženy hrají už podruhé za sebou ligu mistryň. Juniorky získaly mistrovský titul a v jeho obhájení jim zabránila jen koronavirová pandemie.

Zdeněk Zemek jako lokální patriot do klubu majetkově vstoupil v roce 2007, kdy Slovácku hrozil krach a odejmutí licence. Odcházeli z něj hráči, A tým se pohyboval ve spodní části druholigové tabulky, fotbalová akademie byla v troskách a klub dusil stamilionový dluh. Zdeňkovi Zemkovi a jeho spolupracovníkům se podařilo tehdy strmě padající Slovácko zachránit. Během patnácti let klub s jeho oporou v zádech ušel pořádný kus cesty a tvrdou mravenčí prací se krůček za krůčkem postupně stabilizoval. Restartovala se fotbalová akademie, jež nyní patří k jedněm z nejlepších v republice. Vychovává špičkové hráče, kteří nacházejí uplatnění v evropských klubech, a je základnou klubu, jenž si zde postupně vychovává vlastní kádr. Dnes je z klubu, který hrával většinou o záchranu, špičkový tým, který patří k ligové elitě. Stabilně se drží na vrcholku ligové tabulky a běžně poráží silnější kluby s podstatně větším zázemím. V klubu působí celkem 22 týmů, jak mužských, tak dynamicky se rozvíjejících ženských družstev.