Slovácko dnes na soustředění ve Slovinsku čeká první přípravné utkání. Od 18:00 hod. změří síly s tureckým mistrem

pristizapas1

Slovácko dnes čeká na herním soustředění ve Slovinsku první z trojice přípravných zápasů. Na úvod změří síly s tureckým Trabzonsporem, který s přehledem ovládl poslední ročník turecké Süper Ligy.

„Zatím máme za sebou tři tréninky, hotel a zázemí je super a máme zde výborné podmínky na přípravu, včetně tréninkového hřiště. Večer sprchlo, takže se vyčistil vzduch. Dopoledne máme rozcvičení a odpoledne nás čeká utkání s tureckým mistrem. Jsme rádi, že můžeme porovnat síly s tak kvalitním soupeřem, který nás určitě prověří,“ přibližuje Vlastimil Daníček, který včera oslavil 31. narozeniny.

„Užil jsem si to, někteří mi to tady připomínali snad co pět vteřin (smích). Oslavil jsem to minidortíkem po večeři a kluci mi zazpívali. S rodinou jsem to oslavil po telefonu,“ dodává Daníček.

NĚCO MÁLO O SOUPEŘI...

Trabzonspor (turecky: Trabzonspor Kulübü) je profesionální turecký fotbalový klub sídlící ve městě Trabzon na severu země. Aktuálně působí v nejvyšší turecké soutěži s názvem Süper Lig a v poslední sezóně se stal mistrem s náskokem osmi bodů před druhým Fenerbahce.

Klub vznikl roku 1967 sloučením několika regionálních klubů za účelem úspěchu v nově se formující turecké lize. První mistrovský titul získal již po devíti letech od založení, roku 1976. V následujících sezonách byl nejlepším klubem působícím v Süper Lig, když získal do roku 1984 mistrovský titul celkem 8×. Klub v domácích soutěžích dosáhl celkem na 31 trofejí, což ho řadí mezi ty nejúspěšnější.

or5wxkob0ot3fr