Slovácko na herním soustředění ve Slovinsku remizovalo s tureckým mistrem 2:2

88713815-AAFC-4746-BAD2-13D2FF88D4B9

Slovácko v prvním zápase na herním soustředění ve Slovinsku remizovalo s tureckým Trabzonsporem 2:2. Za Slovácko se trefil Michal Trávník a Daniel Holzer.

První velká šance přišla již v 7. minutě, kdy Merchas Doski napřáhl zpoza šestnáctky a gólman Tepe měl plné ruce práce aby míč vytěsnil nad břevno.

O deset minut později již šlo Slovácko do vedení. Milan Petržela dostal hodně prostoru a jeho nadýchaný centr dopadl přesně do kroku Michala Trávníka, který hlavou poslal Slovácko do vedení.

Ve 27. minutě to bylo již o dvě branky. Michal Kadlec se uvolnil na levé straně, poslal míč do vápna, kde střelou z voleje zakončoval Daniel Holzer přesně k tyči.

Turecký mistr snížil ve 43. minutě, když se po pěkné kombinační akci prosadil nechytatelnou střelou Kouassi. Na jeho přesně mířenou střelu Filip Nguyen nedosáhl.

V nastavení prvního poločasu o sobě dal vědět znovu Merchas Doski, který opět mířil přesně pod břevno, ale i tentokrát gólman Trabzonsporu míč konečky prstů vytěsnil.

Druhý poločas byl na góly o poznání chudší a skóre se měnilo pouze jednou a to ve prospěch tureckého mistra a opět byl střelcem Kouassi, který střelou přesně k tyči nedal Nguyenovi šanci.

Slovácko mohlo strhnout vítězství na svou stranu, ale dvě příležitosti Daníčka a Poláška bohužel zůstaly nevyužity.

V poslední minutě musel naopak své brankářské uměni předvést Filip Nguyen, který skvělým zákrokem zlikvidoval přímý volný kop Trabzonsporu.

Slovácko tak v prvním přípravném zápase na herním soustředění ve Slovinsku remizovalo s tureckým mistrem 2:2.

Trabzonspor - 1.FC SLOVÁCKO 2:2 (1:2)

Góly: 17. Trávník, 27. Holzer

Sestava 1.FCS: Nguyen - Doski (60. Kalabiška), Hofmann (60. Srubek), Kadlec (60. Šimko), Daníček, Reinberk (46. Tomič), Holzer (69. Kozák), Havlík (61. Brandner), Trávník (69. Polášek), Petržela (61. Kohút), Vecheta (60. Sinyavskiy)