Slovácko porazilo maďarský tým Budafoki MTE 3:0. Za Slovácko se trefil Kozák, Kohút a Levin

DD074F61-8A06-4874-9BEB-E867D5E8CCFF

Slovácko v dalším přípravném zápase na herním soustředění ve Slovinsku porazilo maďarský tým Budafoki MTE 3:0. V zápase se kopaly tři pokutové kopy, které proměnil Kozák, Kohút a Levin.

Slovácko bylo v první čtvrthodině lepším týmem a hlavně zakončení Michala Kohúta v 15. minutě volalo po úvodním gólu, když byl na pravé straně hřiště úplně sám, ale jeho střelu do protipohybu gólman maďarského týmu vyrazil.

Ve 29. minutě se již skóre měnilo. Polášek vyslal ideální přihrávku na Kozáka, který byl v pokutovém území zfaulován a následoval pokutový kop. Míč si vzal Libor Kozák a i když gólman vystihl směr, tak razantní střela zapadla přesně k tyči.

Slovácko mělo v dalším průběhu první půle ještě několik menších šancí, které však zůstaly nevyužity. Na druhé straně hráči maďarského týmu nevyužili v závěru poločasu jednu ze zajímavých příležitostí, ale míč mezi tři tyče nemířil, a tak o poločase Slovácko vedlo 1:0.

V 51. minutě to bylo již 2:0 pro Slovácko a opět byl k vidění pokutový kop. Po faulu při standardní situaci si míč vzal Michal Kohút, který se nemýlil.

Slovácko mělo utkání pod kontrolou a i po prostřídání to byli hráči Slovácka kteří určovali tempo hry a maďarský soupeř hrozil jen z občasných protiútoků.

Penaltové utkání mělo pokračování v 78. minutě, kdy po centru do pokutového území dostal loktem Ondřej Šašinka. Míč si vzal Vlado Levin a ani on se nemýlil – 3:0.

V 88. min přišla největší šance Budafoki, když po rohovém kopu a hlavičce skončil míč na tyči, ale Doski následně odkopl míč do bezpečí. Slovácko tak v předposledním zápase letní přípravy porazilo Budafoki MTE 3:0.

Budafoki MTE - 1.FC SLOVÁCKO 0:3 (0:1)
Branky: 21. Kozák (p), 51. Kohút (p), 78. Levin (p)

Sestava 1.FCS: Fryšták (46. Borek) – Kalabiška (46. Merdovič), Srubek , Daníček (45. Kočí), Šimko, Tomič (30. Bartoš), Polášek (60. Levin), Kohút (60. Aldin), Sinyavskiy (60. Doski), Brandner (60. Juroška), Kozák (46. Šašinka)