Sestava domácích – Brno

Martin Berkovec, Matěj Hrabina, Lukáš Endl, Jiří Texl, Denis Granečný, Jakub Šural, Šimon Falta (89. David Jambor), Jan Hladik (89. Josef Divíšek), Michal Ševčík (68. Filip Blecha), Jakub Přichystal (72. Wale Alli), Jakub Řezníček (68. Adam Fousek)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (46. Michal Tomič), Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Merchas Doski (69. Ondřej Šašinka), Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Milan Petržela (90. Patrik Brandner), Daniel Holzer (80. Vlasiy Sinyavskiy), Jan Kalabiška, Michal Trávník (80. Michal Kohút)

Slovácko v prvním ligovém kole nové sezóny zajíždělo na půdu nováčka z Brna, kde diváci nakonec viděli čtyři branky s konečným výsledkem 2:2.

Slovácko vstoupilo do utkáni aktivně. V 11. minutě Petr Reinberk dostal míč do lajny a následně našel v pokutovém území hlavu Marka Havlíka, který však mířil těsně vedle tyče. Na druhé straně po standardní situaci vyhlavičkoval nebezpečný centr Petr Reinberk.

V 16. minutě bylo k vidění sólo Milana Petržely po kterém se dostal k zakončení Halík, ale v dobré střelecké pozici netrefil míč ideálně.

První branka utkání tak padla ve 21. minutě, kdy se brněnský Řezníček dokázal uvolnit a vybídl do šance Ševčíka, který následně prostřelil Nguyena - 1:0

Slovácko zvýšilo tempo a zatlačilo Zbrojovku na svou polovinu. Nejprve mohl vyrovnat Kalabiška, který si přilepil míč k noze po dlouhém nákopu Kadlece, dokázal i zakončit, ale Berkovec míč lapil do rukavic.

O chvíli později se již skóre měnilo. Marek Havlík se na pravé straně uvolnil a poslal míč do pokutového území, kde byl sice připravený gólman Berkovec, ale odražený míč usměrnil pod břevno Daniel Holzer - 1:1

Vedení Slovácka však mělo velmi krátkého trvání. Řezníček se sice ke střele nedostal, ale dokázal odcentrovat a na zadní tyči číhající Přichystal hlavičkoval do sítě – 2:1.

Slovácko mělo do poločasu ještě dvě zajímavé šance na vyrovnání, ale zakončení Jana Kalabišky v obou případech mířilo těsně vedle tyče a dobíhající Reinberk a následně i Doski byli na dorážku krátcí.

Začátek druhého poločasu se nesl ve snaze o vyrovnaní, ale Zbrojovka pozorně bránila, a tak dlouho zůstávalo jen u zastřelováni.

Naopak domácí vyráželi k rychlým brejkům, které dělaly Slovácku problémy, ale naštěstí zůstaly nevyužity. Naopak v 71. minutě dostal Kalabiška prostor na levé straně odkud prošel k vápnu a odcentroval na Trávník, který si zpracováním připravil palebnou pozici a s pomocí brankové konstrukce vyrovnal - 2:2.

Slovácko se po vyrovnávací brance tlačilo i nadále do útoku a v 75. minutě mohl otočit vývoj utkání Havlík, ale jeho střelu ve skluzu gólman Berkovec nadvakrát zlikvidoval.

Další branku již více jak osm tisíc diváků nevidělo, a tak Slovácko v prvním ligovém kole remizovalo v Brně 2:2.