Slovácko v bouřlivé atmosféře dohrávalo v deseti a z Istanbulu odjíždí s prohrou 0:3

3C96F2DA-D2B0-4226-827D-6C2A0231FE7A
Fenerbahce Fenerbahce
3 : 0
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

17. Emre Mor – Fenerbahce

45. Lincoln H. Oliveira dos Santos – Fenerbahce

81. Lincoln H. Oliveira dos Santos – Fenerbahce

Žluté karty

27. Stanislav Hofmann – Slovácko

55. Emre Mor – Fenerbahce

65. Michal Trávník – Slovácko

Červené karty

48. Stanislav Hofmann – Slovácko

Sestava domácích – Fenerbahce

Osman Ertugrul Cetin, Bright Osayi-Samuel, Attila Szalai, Gustavo Henrique, Ferdi Kadioglu (77. Filip Novák), Willian Arao, Miha Zajc (60. Miguel Crespo), Diego Rossi (60. Serdar Dursun), Emre Mor (60. Tué Na Bangna Bruma), Enner Valencia (77. Arda Guler), Lincoln H. Oliveira dos Santos

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (69. Filip Vecheta), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Merchas Doski, Vlastimil Daníček, Milan Petržela (63. Michal Tomič), Michal Trávník (86. Michal Kohút), Marek Havlík (46. Vladislav Ljovin), Daniel Holzer (63. Ondřej Šašinka), Jan Kalabiška

Průběh zápasu


Historicky první utkání Slovácka v předkole Evropské ligy začalo v Istanbulu před bouřlivou kulisou.

A český tým začal odvážně, už na konci první minuty se s míčem prosmýkl za vápnem Doski a jeho utažená rána trefila bližší tyč.

Pak útočná hra Slovácka přece jen polevila a začalo hrát Fenerbahce. O rozruch se postaral Zajc, ale jeho střela mířila mimo. Následně Slovácko přežilo několik ostrých centrů, až se v 17. minutě prosadil domácí Emre Mor střelou zevnitř vápna přímo k tyči.

Moravani se oklepali a několikrát měli náznaky, že by mohli ohrozit domácího brankáře Cetina. Do šance se dostal Holzer, ale nevolil ideální zakončení. Hodně problémů dělali obraně soupeře krajní hráči Petržela a Doski.

Už to vypadalo, že týmy odejdou do kabin za stavu 1:0, když ale standardní situaci zahrál Lincoln a míč nejspíš i tečovaný zdí skončil v šibenici Nguyenovy brány.

Druhý poločas začal pro Slovácko smolně, když Hofmann obdržel nešťastnou červenou po druhé žluté. Po necelé hodině hry domácí dostali míč do sítě potřetí, ale sudí viděl před zásahem faul.

Slovácko se už v deseti soustředilo na obranu, trenér Martin Svědík občerstvil hru novými hráči. Do vyložené šance se ovšem moravský tým nakonec nedostal a naopak ještě inkasoval, když se podruhé prosadil Lincoln obstřelem s pomocí tyčky.