Vlastimil Daníček: Nevyšlo nám to podle našich představ. Přepnout se hned na ligu by neměl být problém

danicek111

Historicky první utkání Slovácka v kvalifikaci o Evropskou ligu skončilo v tureckém Istanbulu porážkou 0:3. „Nevyšlo nám to podle našich představ. Přepnout se hned na ligu by neměl být problém,“ říká Vlastimil Daníček.

„Chtěli jsme to co nejdéle udržet bez inkasované branky, ale nakonec jsme v prvním poločase dvakrát inkasovali a hlavně fáze v čase kolem poločasu, se ukázala jako klíčová. Bohužel jsme inkasovali v nastaveném čase první půle a hned na začátku druhého poločasu přišlo vyloučení. To byl zlomový okamžik celého zápasu,“ vrací se za večerní prohrou Daníček. Slovácko mělo proti sobě kvalitního soupeře, kterého navíc hnal plná stadion.

„Bylo to něco, co jsem ještě nezažil. Atmosféra byla opravdu neskutečná. Každá tribuna skandovala, skákal celý stadion. Byl to splněný sen, hrát na takovém stadionu v takové atmosféře. Nemyslím si, že by nás to nějak svazovalo, na mě to mělo spíš opačný efekt,“ pokračuje Daníček, který vyzdvihl i více jak tři desítky fanoušků Slovácka.

„Musíme poděkovat i našim fanouškům, kteří nás dorazili do Istanbulu podpořit. Jsme rádi, že za námi dojeli takový kus cesty a patří jim velký dík. V tom tureckém kotli měli domácí v hledišti převahu, ale i tak jsme o nich věděli a šli jim po zápase poděkovat za podporu a dlouhou cestu, kterou za námi vážili,“ říká uznale Daníček, který nevidí problém v tom, že již v neděli čeká Slovácko ligové utkání proti Hradci Králové.

„Už od přípravy jsme si byli vědomi co nás čeká, že to bude náročný program a myslím si, že to přepnutí na ligu nebude těžké. Hned po příletu si dáme regenerační trénink a už budeme myslet na Hradec. Že bychom neměli síly, to si nemyslím, jsme natrénovaní, takže by to neměl být problém. Přeci jen je začátek sezóny a ty síly jsou. Kvůli tomu jsme dřeli v přípravě,“ vysvětluje Daníček.

Hradec Králové v prvním ligovém kole uspěl v zápase se Slavií Praha. Sešívaní byli v zápase favoritem, ale dobře připravení Votroci nakonec slavili vítězství 1:0.

„Síla Hradce je založená na týmovém výkonu, jsou dobří takticky, nečeká nás nic lehkého, což potvrdili v prvním kole, kdy si poradili se Slavii a my se na to musíme připravit,“ dodává Daníček.

Utkání 2. ligového kola mezi Slováckem a Hradcem Králové se odehraje v neděli 7. srpna od 17:00 hod. na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.