Zajímavosti ze zápasů s Hradcem Králové. Věděli jste, že...

sasinka

Věděli jste, že... Vítězství v poměru 5:0 nad Hradcem 11. května 2003 je nejvyšší prvoligovou výhrou v historii Slovácka, současně se stejnou výhrou nad Plzní na podzim 2000 a vítězstvím nad Zbrojovkou na jaře 2014. Přímým aktérem tohoto vysokého vítězství v roce 2003 byl Veliče Šumulikoski. V současné době je sportovním ředitelem slováckého týmu.

• Slovácko neprohrálo s Hradcem devět soutěžních utkání v řadě (včetně čtyř zápasů ve 2. lize), až přišel 14. duben 2012 a domácí prohra 0:3 i díky hattricku hostujícího Štěpána (16., 65. a 70. minuta).
  • Všechny čtyři druholigové duely v letech 2007 – 2009 skončily stejným výsledkem a to 1:1. V zápasech odehraných v Hradci dokázal domácí tým pokaždé vyrovnat až v poslední minutě. Pikantní závěr zápasu v Hradci byl 7. října 2007, kdy slovácký Šultés vstřelil vedoucí branku v 89. minutě a stejně to na výhru nestačilo, protože o minutu později srovnal domácí Rezek.
  • Nejdelší sérií 210 minut bez inkasované branky mělo Slovácko v období červenec 2010 až duben 2012. Naopak nejdelší období bez vstřelené branky do sítě Hradce trvala do 19. listopadu 2016 v Uherském Hradišti, kdy v 79. minutě skóroval Tomáš Zajíc a snížil na 1:2. Tato negativní série trvala od 5. května 2013 a trvala celkem 168 minut.
  • Slovácko vyšlo střelecky naprázdno ve čtyřech duelech a Hradec Králové nevstřelil branku v šesti zápasech.
  • Hradec dokázal v sedmnácti prvoligových a ve čtyřech druholigových zápasech dát více než jednu branku jen v sedmi zápasech. V pěti případech to znamenalo jeho prvoligovou výhru nad Slováckem (doma 2:1, 2:1, 2:0 a v Uh. Hradišti 0:3 a 1:3), ale 5. května 2013 naopak ani dvě vstřelené branky neodvrátily domácí prohru 2:3 a následný sestup Hradce do druhé ligy. Poslední zápas s více než jednou vstřelenou brankou odehrál Hradec v Mladé Boleslavi 11. prosince 2021 a duel přinesl remízu 2:2.
  • V posledních třinácti duelech, po návratu Slovácka do 1. ligy, je vzájemná bilance Slovácka s Hradcem následující: 5-3-5, 15:17. V posledních deseti vzájemných zápasech nedokázal východočeský soupeř skórovat jen v zápasech v Hradišti v sezóně 2021/22, v základní části prohrál 1:0 a v nádstavbové části pak 3:0.
  • V posledních šesti domácích zápasech na stadionu Miroslava Valenty se Slovácku moc nedařilo. Dosáhlo jen na dvě vítězství 1:0 a 3:0, jeden nerozhodný duel 1:1 a hned třikrát Hradec odjížděl se třemi body po výhrách 0:3, 0:1 a 1:3.
  • Sedmnáct zápasů rozhodovalo celkem čtrnáct rozhodčích. Dvakrát utkání řídila trojice Bejlek, Jílek a Zelinka. V zápasech bylo uděleno celkem 68 žlutých karet. Slovácko obdrželo 41 napomínání. Po třech žlutých kartách vyfasovali Košút, Kubáň a Šumulikoski. Veliče Šumulikoski viděl první žlutou kartu 28. dubna 2002 a poslední třetí 13. května 2017, takže rozmezí více než patnácti let! Hráči Hradce Králové viděli žlutou kartu ve 27 případech. Nejčastějšími hříšníky byli Zemánek a Žonra s dvěma kartami. Je jistě zajímavé, že žluté napomínání viděli otec i syn – Pavlové Černí. Ve vzájemných zápasech bylo vyloučeno šest aktérů. Na straně Slovácka Mareček, Pavelka, Reinberk a trenér Svědík a na straně Hradce Harba a Kubeš.
  • Slovácko zahrávalo čtyři pokutové kopy. Ve třech případech bylo úspěšné. 27. října 2002 se radoval Jiří Kowalík v 51. minutě a srovnal na konečných 1:1 v Hradci. Dále pak Tomáš Zajíc v 79. minutě jen korigoval konečný stav na 1:3, zápas se hrál 16. listopadu 2016 v Hradišti. Posledním střelcem z pokutového kopu byl Vlastimil Daníček, který v 29. minutě otevřel skóre ve skupině o titul 15. května 2022–. Za Hradec byli úspěšní Pázler, který se trefil již ve 3. minutě utkání na Všesportovním stadionu 13. května 2017. Druhým úspěšným střelcem penalty byl Jakub Rada, který proměnil pokutový kop 11. prosince 2021 a zvýšil na 2:1 v 81. minutě. Jediným neúspěšným exekutorem penalty byl Jiří Kowalík. V zápase 11. května 2003 hraného na Širůchu v 66. minutě za stavu 3:0 zaváhal. Jenže do konce zápasu se rehabilitoval dvěma přesnými zásahy a pomohl k nakonec rekordní výhře 5:0.