Slovácko v odvetě s tureckým Fenerbahce remizovalo 1:1

fener1108221
Slovácko Slovácko
1 : 1
Fenerbahce Fenerbahce

Statistiky zápasu

Góly

56. Serdar Dursun – Fenerbahce

58. Ondřej Šašinka – Slovácko

Žluté karty

16. Luan Peres – Fenerbahce

43. Merchas Doski – Slovácko

88. Emre Mor – Fenerbahce

Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (84. Vlasiy Sinyavskiy), Patrik Šimko (64. Petr Reinberk), Michal Kadlec, Merchas Doski, Vlastimil Daníček, Michal Trávník, Vladislav Ljovin (65. Michal Kohút), Milan Petržela, Ondřej Šašinka (72. Libor Kozák), Daniel Holzer (64. Jan Kalabiška)

Sestava soupeře – Fenerbahce

Altay Bayindir, Bright Osayi-Samuel, Mauricio Lemos (74. Gustavo Henrique), Luan Peres (65. Filip Novák), Attila Szalai, Ismail Yüksek, Miguel Crespo (65. Miha Zajc), Diego Rossi, Tué Na Bangna Bruma (65. Emre Mor), Serdar Dursun, Arda Guler (80. Lincoln H. Oliveira dos Santos)

Průběh zápasu


Slovácko začalo proti tureckému vicemistrovi nebojácně. Hned ve druhé minutě sledoval zaplněný stadion odvážný pokus Merchase, ten ovšem mířil zpoza vápna nad břevno branky Bayindira. Úvod utkání však nabídl především boj o každý metr mezi šestnáctkami.

Ve vynikající atmosféře utkání se ukázal pohotovou kličkou Tomič a už si to chtěl namířit do vápna, ale za žlutou jej zastavil Pérez. Modro-bílí se snažili především o průniky levou stranou přes Holzera, ale Osayi-Samuel dokázal slovácké snahy eliminovat.

Na druhé straně hrozil Dursun, ale Nguyen předvedl pohotový zákrok. Směrem ke konci poločasu přibývalo na hřišti emocí, a to z obou stran. Hodně ran obdržel od protihráčů aktivní Trávník. Ten těsně před přestávkou poslal nízký centr do vápna, na který o kousek nedosáhl Šašinka.

Po pauze Slovácko na soupeře nastoupilo a vytvořilo si tlak, ten ovšem nerezultoval v žádnou šanci. Naopak z první střely na bránu ve druhé půli se radovali hosté, když se prosadil Serdar Dursun.

Slovácko odpovědělo okamžitě. Holzer prodloužil míč na Trávníka, který sice brankáře Bayindira nepropálil, ale z dorážky se už Ondřej Šašinka nemýlil. Domácí vystupňovali své snažení směrem k brance Fenerbahce, ale prozatím neúspěšně. Trenér Svědík následně oživil hru třemi čerstvými hráči, když šli do hry Reinberk, Kalabiška a Kohút.

Před Bayindirou bylo horko. Z voleje ho dělovkou prověřil Kohút, tlak pokračoval a prudký centr do vápna jen těsně minuli Šašinka a po něm Kalabiška. Poslední desetiminutovku načal odvážnou střelou po rohu Merchas, ale mířil nad. Mimo pálil i Tomič. Slovácko tlačilo, ale zápas na svou stranu už nezlomilo.