Preview před nedělním zápasem v Českých Budějovicích

tvvfiqif1qhm7xq

Jenom co skončilo čtvrteční utkání s Fenerbahce, tak tým začal vyhlížet nedělní utkání 3. ligového kola, ve kterém Slovácko zajíždí na půdu Budějovického Dynama.

„Máme teď náročný program, ale nemyslím si, že by měl být problém přepnout na ligu a připravit se na další zápas. Je důležité teď dobře zregenerovat a připravit se na utkání v Českých Budějovicích, abychom navázali na ligovou výhru s Hradcem Králové,“ říká záložník Michal Trávník, který měl v posledních dvou zápasech spoustu gólových šancí, ale po úspěšné trefě v Brně se v dalších dvou zápasech střelecky neprosadil.

„Mrzí mě, že brankou proti Fenerbahce neskončila již má střela. Nechce mi to tam teď spadnout. Už o víkendu proti Hradci Králové jsem měl několik šancí, které volaly po gólu. Věřím, že se to brzy prolomí,“ pokračuje Trávník.

V posledním zápase na půdě Českých Budějovic prošlo Slovácko šokem. Vedlo již 2:0 a domácí navíc dostali červenou kartu, ale po třech vydařených brejcích nakonec domácí zvítězili 3:2.

„Byl to pro nás všechny trpký zápas a neradi bychom to zopakovali. Musíme se z toho poučit i do toho zápasu co nás čeká v neděli. Chceme uhrát nějaké body, nejlépe vyhrát, ale čeká nás tam určitě těžké utkání a musíme do toho dát všechno,“ říká obránce Michal Tomič, který věří, že náročný program Slovácko úspěšně zvládne.

„Je to náročnější, snažíme se co nejlépe regenerovat a být připravení na zápasy. Myslím si, že máme širší kádr, konkurence v kádru je a kluci co jsou z lavičky dovedou týmu pomoct,“ pokračuje Tomič.

Výkop utkání: neděle 14/08/2022, 16:00 | Střelecký ostrov - České Budějovice

Nominace rozhodčích: D. Starý - D. Vodrážka, L. Slavíček (M. Kvítek) | VAR: P. Orel | AVAR: M. Leška

Porovnání statistik obou týmů v aktuální sezóně:

Celková bilance: 26 zápasů 11 - 9 - 6   31 : 19
Domácí statistika: 13 zápasů  9 - 2 - 2   18 : 4
Venkovní statistika: 13 zápasů  2 - 7 - 4   13 : 15

Nejčastější výsledky: 2:0 (8x), 1:0 (5x), 0:0 (4x) a 2:2 (3x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Došek, 2 - Kowalík, Polách a Soldán 
Nejvíc branek za Č. Budějovice: 2 - Bassey

Největší návštěva na Slovácku: 5.621 - 31. března 2007 (Slovácko - Budějovice 0:1)
Největší návštěva v Č. Budějovicích: 4.080 - 27. srpna 2006 (Budějovice - Slovácko 1:0)