Slovácko porazilo A.I.K. 3:0!

aik1
Slovácko Slovácko
3 : 0
AIK Stockholm AIK Stockholm

Statistiky zápasu

Góly

28. Milan Petržela – Slovácko

77. Vlasiy Sinyavskiy – Slovácko

80. Petr Reinberk – Slovácko

Žluté karty

72. Michal Trávník – Slovácko

Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška (85. Merchas Doski), Michal Trávník (76. Michal Kohút), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (85. Michal Tomič), Ondřej Mihálik (76. Ondřej Šašinka), Daniel Holzer (70. Vlasiy Sinyavskiy)

Sestava soupeře – AIK Stockholm

Kristoffer Nordfeldt, Mikael Lustig (86. Benjamin Mbunga-Kimpioka), Sotirios Papagiannopoulos, Sichenje Collins, Erik Ring (74. Nabil Bahoui), Sebastian Larsson, Yasin Abbas Ayari (57. Zachary Elbouzedi), Bilal Hussein, Axel Bjornstrom, John Guidetti, Nicolás Stefanelli (82. Ammar Ahmed)

Průběh zápasu

Tropický letní den předcházel úvodnímu hvizdu zápasu play off o Evropskou konferenční ligu. Trenér Martin Svědík udělal do utkání se severským soupeřem několik změn v sestavě oproti odvetě s Fenerbahce. Do sestavy se po zranění vrátil Havlík a po karetním trestu Hofmann, na hrotu se objevila posila z minulého týdne Mihálik.

Slovácko hned první míč poslalo dopředu a přetažený centr doběhl Reinberk, ale halfvolej napálil vysoko nad. Na další šanci se čekalo až do 10. minuty, kdy Guidetti dovedl míč do vápna a na vzdálenější tyči hledal Stefanelliho, který míč z malého vápna tečoval jen těsně vedle tyče.

Po rohu v 18. minutě hlavičkoval Sichenje nikým nehlídán, ale Nguyen předvedl jistý zákrok a míč udržel v rukavicích. Po necelé půlhodině hry našel v nadějném brejku Reinberk přesně Mihálika, ale ten hlavičkoval mimo z gólové pozice.

Hned z následující situace se ovšem nemýlil nikdo jiný než Milan Petržela. Holzer se prosmýkl až do vápna a v bílém hrající jedenáctka levou nohou uklidila míč za háčky.

Tlak Slovácka po krátké pauze pokračoval. Do tutové šance se dostal Kalabiška, ale ještě vylepšoval pozici pro Petrželu, který už byl bráněný a střela z malého vápna narazila do bloku. Naši hráči měli šance i ze standardních situací, ale zvýšit mohl až Petržela, který nádherný centr Holzera poslal z malého vápna jen do břevna. Následně Kalabiška hledal na zadní tyči Mihálika, ale ten na míč nedosáhl.

Hned po pauze opět zahrozil zpoza vápna Petržela, ale přestřelil břevno asi o metr až dva. Po další akci se stejný hráč dožadoval penalty za držení za dres, ale rozhodčí Fesnic jej nevyslyšel. Následně pálil prudce Havlík a brankáři Nordfeldtovi míč vypadl z rukavic, ovšem jen na roh. Na druhé straně zasáhl proti Stefanellimu Nguyen.

O malou chvíli později mířil těsně nad po centru od Daníčka Kalabiška, opět chyběly centimetry. Slovácko mělo tlak, ale necelých dvacet minut před koncem přišlo varování. Po hezké kombinaci dostali hosté míč do sítě, ale na konci akce byl hráč v ofsajdu.

Druhou erupci radosti si stadion Miroslava Valenty užil v 77. minutě. Kohút dostal míč na hranici ofsajdu a poslal utažený pas do vápna, kde ve skluzu zametl balón do sítě Vlasij Siňavskij. O chvíli později bylo ještě radostněji. Po nádherné předávačce míče na pár doteků se do vápna dostal Petr Reinberk a prudkým míčem procedil pod Nordfeldtem třetí modro-bílý gól.

Závěr utkání byl poznamenaný i faulem Bahouie na Nguyena, který se ovšem obešel bez karty. Slovácko ovšem tlačilo dál a závěr utkání si vyloženě užívalo. Nakonec náš tým dovedl utkání k výhře 3:0.