Slovácko otočilo utkání v Olomouci a veze tři body za výhru 2:1

1FCCF265-74D8-4320-A9EA-6CB7526405B4
Olomouc Olomouc
1 : 2
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

40. Filip Zorvan – Olomouc

68. Ondřej Mihálik – Slovácko

73. Libor Kozák – Slovácko

Žluté karty

40. Libor Kozák – Slovácko

56. Ondřej Zmrzlý – Olomouc

63. Mojmír Chytil – Olomouc

63. Ondřej Mihálik – Slovácko

66. Merchas Doski – Slovácko

78. Antonín Růsek – Olomouc

87. Filip Nguyen – Slovácko

90. Jakub Matoušek – Olomouc

Sestava domácích – Olomouc

Jakub Trefil, Juraj Chvátal, Lukáš Vraštil, Vít Beneš, Ondřej Zmrzlý, Jan Navrátil (76. Jakub Matoušek), Radim Breite, Lukáš Greššák (76. Jan Vodháněl), Filip Zorvan, Antonín Růsek, Mojmír Chytil (65. Pavel Zifčák)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Stanislav Hofmann, Patrik Šimko, Merchas Doski, Vladislav Ljovin (46. Marek Havlík), Patrik Brandner (46. Milan Petržela), Michal Kohút (74. Michal Trávník), Vlasiy Sinyavskiy, Libor Kozák (87. Michal Kadlec), Ondřej Šašinka (46. Ondřej Mihálik)

Průběh zápasu


Po pohárovém vítězství se naši fotbalisté představili v Olomouci. Slovácko začalo aktivně a po průniku Brandnera do vápna se do hlavičky tlačil Siňavskij, ale těsně před ním obrana odvrátila.

Následně se hra odehrávala především mezi šestnáctkami, poctivý obranný výkon z obou stran rozrušila až střela Breiteho, kterou Nguyen vyrazil a defenziva Slovácka odklidila.

Skóre se změnilo až těsně před poločasem. Po ošemetné situaci a konzultaci s videorozhodčím byla odpískaná penalta, kterou proměnil Filip Zorvan. Ještě před pauzou mohl srovnávat Tomič, ale Trefil jeho pokus vyrazil.

V pauze udělalo Slovácko trojité střídání, do hry šli Mihálik, Petržela a Havlík a Olomouc se okamžitě dostala pod tlak. Po rohu hlavičkoval jen těsně mimo z gólové pozice Kohút. Pak hlavičkoval Hofmann a vyražený míč jen těsně minul Mihálik.

Stupňující se tlak nakonec modro-bílí zužitkovali. Po přešlapovačce Siňavského se k centru protlačil Ondřej Mihálik, který míč dopravil do sítě. Za pět minut výjezdníky v hostujícím sektoru rozjásal Libor Kozák. Odražený míč trefil z voleje, a ten s tečí obránce skončil v síti.

V poslední desetiminutovce Slovácko několikrát hrozilo z brejků, ale razítko na dobrý výkon a obrat v zápase nepřidalo. Přesto bere důležité tři body a připisuje si první venkovní vítězství v novém ročníku FORTUNA:LIGY.