Sestava domácích – AIK Stockholm

Kristoffer Nordfeldt, Joe Mendes, Mikael Lustig (66. Zachary Elbouzedi), Sotirios Papagiannopoulos, Axel Bjornstrom (46. Eric Ouma), Sebastian Larsson, Bilal Hussein, Nabil Bahoui (66. Benjamin Mbunga-Kimpioka), Yasin Abbas Ayari (46. Nicolás Stefanelli), Erik Ring, John Guidetti (58. Ammar Ahmed)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (79. Michal Tomič), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Vlastimil Daníček, Michal Trávník (57. Michal Kohút), Marek Havlík, Milan Petržela (65. Vlasiy Sinyavskiy), Ondřej Mihálik (65. Merchas Doski), Daniel Holzer (65. Ondřej Šašinka)

Slovácko zvítězilo nad AIK i v odvetě a zaznamenalo historický postup do základní skupiny evropských pohárů. Může se těšit na účast v Evropské konferenční lize.

Naše hráče přivítala v Solně bouřlivá domácí kulisa, už od rozcvičky ovšem tým podporovala asi stovka modro-bílých odvážlivců v hostujícím sektoru. V páté minutě se do vápna dostal Bahoui a dokonce i vystřelil, ale Nguyen zasáhl. Na druhé straně vybojoval míč Holzer, ale před vápnem spoluhráče přihrávkou nenašel.

Po rohovém kopu v 10. minutě opět zahrozil Hahoui, ke kterému propadl míč po standardce a vystřelil, Nguyen ale předvedl fantastický zákrok. Po rohu zakončoval i Kadlec, ale přes hráče se k razantnímu zakončení nedostal.

Ze zápasu uteklo už téměř třicet minut, když se po standardce prodral ke střele Ring a brankář Moravanů předvedl další výborný zákrok. Největší šanci v poločase mělo Slovácko po dobře zahraném rohu, Havlíkův oblouček jen těsně vedle tyče hlavičkoval Kalabiška.

Druhý poločas začal Otieno kroucenou střelou a Nguyen musel předvést další pohotový zákrok, když ránu vytáhl nad břevno. Po následném brejku našel centr úplně osamoceného Havlíka, který levou trefil těžký míč, ale Nordfeldt nohou vytáhl míč mimo.

Znovu se Nguyen musel vytáhnout proti pokusu Abdirahmana, který se dostal do vápna a zakončil. Slovácko si ovšem připravovalo časté protiútoky, jimiž zaměstnávalo švédskou obranu. Trenér Svědík udělal v krátkém sledu čtyři změny. Ze hřiště stáhl postupně Trávníka, Petrželu, Holzera a Mihálika. Naopak do hry šli Kohút, Siňavskij, Šašinka a Doski.

Slovácko bránilo pozorně a vyráželo do častých protiútoků. Nakonec jeden z nich byl úspěšný a Friends Arenou se rozezněla "Jazda". Kalabiška unikl po straně a do vápna se vřítil střídající Vlasij Siňavskij, který ve skluzu dopravil skvělou přihrávku do sítě.

Za stavu 1:0 pro hosty ještě hrozil Kimpioka, který se otočil kolem hráče a pálil těsně mimo. Stejný hráč v závěru zápasu ještě vystřihl akrobatické zakončení, ale na Nguyena si zkrátka nepřišel.