Zajímavosti ze zápasů s Mladou Boleslaví. Věděli jste, že...

bolkaaaa

Věděli jste, že… Na jaře 2013 odehrálo Slovácko během dvanácti dnů tři zápasy s Mladou Boleslaví. Jeden ligový a dva pohárové zápasy. Bylo to v období slováckého výkonnostního útlumu, a tak Boleslav lehce vyhrála všechny tři duely a stejně tak uspěla i v srpnu 2013 v Uherském Hradišti, kdy zvítězila 0:2.

• Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku od středočeského klubu, byl v délce 219 minut, a to v období 1. 11. 2009 až do 7. 11. 2010. Naopak střelecký půst Slovácka trval celkem 420 minut a tuto střeleckou impotenci zrušil Libor Došek. Branku vstřelil v 30. minutě domácího zápasu, který se odehrál 23. května 2015 a Slovácko v něm jen remizovalo 1:1.
  • Ve čtyřech duelech v rozmezí březen 2013 až listopad 2014 Slovácko odešlo čtyřikrát poraženo a vždy výsledkem 0:2.
  • V prvních sedmi vzájemných zápasech se Slovácku nikdy nepodařilo získat tři body za výhru. I když třeba na podzim 2006 bylo hodně blízko, když dvakrát vedlo. Jenže konečnou remízu 2:2 zařídil boleslavský Jan Rajnoch až v 86. minutě.
  • Podobná bilance byla během osmi odehraných duelech (od března 2013 do září 2016), kdy Slovácko ani jednou nevyhrálo a bod za remízu získalo jen jednou. Je to nejhorší série v historii zápasů s Boleslaví. Tato série byla zastavena 18. března 2017, kdy Slovácko zvítězilo 2:1. V nastaveném čase vstřelil vítěznou branku Marek Havlík.
  • Ve čtyřech zápasech v období podzim 2010 až podzim 2012 vstřelilo Slovácko čtyřikrát svou první branku již v úvodní desetiminutovce. Naopak Boleslav v těchto duelech pětkrát skórovala až ve druhé půli a čtyřikrát v prvním poločase.
  • Ve 32 vzájemných zápasech padlo celkem 84 branek. Je zajímavé, že jen pět bylo vstřeleno z pokutových kopů. Hned tu první 28. května 2005 neproměnil v 36. minutě boleslavský Roman Bednář a zápas skončil nerozhodně 0:0. Další boleslavští exekutoři byli již stoprocentní. Jednu proměnil Mareš v zápase odehraném 29. 3. 2013 a Slovácko prohrálo 0:2. Stejným výsledkem skončil zápas odehraný 16. 4. 2016 v Hradišti. V 70. minutě Magera vstřelil druhou branku z penalty. V duelu 22. 9. 2018 byla úspěšná Boleslav, když domácí Komličenko v 89. minutě završil debakl Slovácka v poměru 5:1. První proměněný pokutový kop zahrával Vlastimil Daníček 23. prosince 2020. V 80. minutě penaltu proměnil a nasměřoval svůj tým k venkovní výhře 3:2. V posledním zápase 26. února 2022 v nastaveném čase Jurečka proměnil pokutový kop a otočil tak domácí zápas z 0:1 na 2:1 pro Slovácko.
  • Slovácko zahrávalo svou první penaltu až 31. srpna 2019, tedy až ve 27. vzájemném duelu. Bohužel Stanislav Hofmann pokutový kop v 71. minutě za stavu 1:0 neproměnil a Boleslav v nastaveném čase dokázala srovnat na konečných 1:1.
  • Srpnové duely si v Uherském Hradišti užíval Jan Kysela, protože v nich vstřelil po jedné brance. Nejprve 5. srpna 2006 a pak po sedmi letech 10. srpna 2013. V obou případech byl stejný výsledek, Boleslav odjížděla domů s výhrou 0:2.
  • Na jaře 2013 odehrálo Slovácko během dvanácti dnů tři zápasy s Mladou Boleslaví. Jeden ligový a dva pohárové zápasy. Bylo to v období slováckého výkonnostního útlumu, a tak Boleslav lehce vyhrála všechny tři duely a stejně tak uspěla i v srpnu 2013 v Uherském Hradišti, kdy zvítězila 0:2.
  • Slovácko se s Mladou Boleslaví utkalo v poháru ve čtvrtfinále ročníku 2012-13. Nejprve podlehlo venku 1:3, když inkasovalo dvě branky až v závěru utkání. V domácí odvetě opět prohrálo, tentokráte brankou Mareše, který oblékal slovácký dres v sezóně 2006-07. Ani v dalším čtvrtfinálovém klání 2014-15 nedokázalo Slovácko postoupit, dokonce nedokázalo ani jednou zvítězit. Po výsledcích 2:2 v Kunovicích a 3:5 v Mladé Boleslavi postoupil středočeský soupeř.
  • V patnácti ligových duelech odehraných od září 2012 do září 2019 Boleslav ani jednou nevyšla střelecky naprázdno. Slovácko nedokázalo udržet čisté konto a inkasovalo celkem 29 branek. Po této sérii se odehrály dva duely v Mladé Boleslavi. Ten v únoru 2020 skončil bezbrankovou remízou. Prosincový zápas Slovácko dokázalo vyhrát 3:2 a připsalo si první výhru v Mladé Boleslavi od 7. listopadu 2010, kdy také zvítězilo v poměru 3:2.
  • Ve vzájemných zápasech bylo vyloučeno sedm hráčů. Za Slovácko odešli předčasně do kabiny Rajnoch (1. 9. 2005), Trousil (15. 9. 2012) a Daníček (22. 9. 2012). Jak je vidět, všechna vyloučení byla v měsíci září. Za Boleslav byl potrestaný Brunclík (30. 4. 2010) a pak v posledních čtyřech duelech v Uherském Hradišti nedohráli boleslavští Da Silva (18. 3. 2017), Chramosta (16. 9. 2017) a Tatajev (2. 3. 2019).
  • Ve třinácti zápasech nedokázalo Slovácko vstřelit ani jednu branku. To Boleslav držela střelecký půst zatím jen ve čtyřech duelech.
  • V prvních čtrnácti zápasech odehraných v Mladé Boleslavi Slovácko vstřelilo jen 10 branek. V posledních dvou duelech v Boleslavi se rozstřílelo a nasázelo domácímu týmu 8 branek za výhry 3:2 a 5:3.
  • Paixao da Silva Ewerton je jediným hráčem, který ve vzájemných duelech vstřelil tři branky. Přesto jeho hattrick nepomohl Boleslavi k bodovému zisku, protože doma prohrála 3:5. Těchto pět gólu Slovácka je nejvyšším počtem branek, které kdy Slovácko vstřelilo na hřišti soupeře.
  • Dosavadních 32 zápasů odřídilo 22 rozhodčích. Nejčastěji nominovaným byl Pavel Orel, který rozhodoval třikrát. Dva zápasy pískali Damková, Franěk, Hrubeš, Jílek, Julínek, Královec, Lerch a Zelinka. V těchto vzájemných zápasech bylo uděleno celkem 136 žlutých karet. Slovácko inkasovalo 67 a středočeský soupeř 74 karet. Ve slováckém dresu byl nejčastěji napomínaný Hofmann a Košút s 5 žlutými, ––Reinberk se 4 kartami. Za Boleslav dominují hříšníci Matějovský s 6 kartami a Bořil se Ščukem byli 3x napomínáni.