Zajímavosti ze zápasů s Jabloncem. Věděli jste, že...

zajimavosti

Věděli jste, že… Nejdelší série bez vstřelené branky Slovácka je po vzájemném zápase 25.11.2019 na hodnotě 481 minut a utnul ji brankou v 33. minutě Petr Reinberk, který těžil z perfektní akce Patrika Hellebranda. Naopak nejdéle bez inkasované branky v síti Slovácka byl časový úsek v délce 309 minut v období od 16. srpna 2003 do 7. března 2005.

• Jablonec dlouho nedokázal vyhrát na Slovácku, ať se hrálo ve Starém Městě nebo v Uherském Hradišti. Tato série trvala až do podzimu 2012. Mezitím docílil v deseti utkáních jen pěti remíz. Vstřelil jen čtyři branky, ale pokaždé při této střelecké události bral po bodu za výsledek 1:1. Všechny statistiky padly 22. září 2012, když se trefil do sítě Slovácka Lafata. Druhá domácí prohra přišla 20. února 2015, když se dvakrát trefil Lotyš Šabala a Jablonec si odvezl výhru 1:2.
  • Jablonecký ostrostřelec David Lafata se nemohl dlouho ve vzájemných zápasech prosadit. Poprvé se dočkal v posledním jarním zápase 1. dubna 2012 a jeho branka v 72. minutě rozhodla o konečném výsledku 1:0 pro domácí Jablonec, stejně tak už zmiňovaná branka v 57. minutě na stadionu Miroslava Valenty.
  • Ve dvaceti domácích zápasech nedokázalo Slovácko vstřelit branku jen ve čtyřech zápasech. Poprvé to bylo 16. září 2001, utkání skončilo bezbrankovou remízou, druhý zápas bez branky se odehrál po dlouhých jedenácti letech 22. září 2012. Jenže to už bylo bez bodu za prohru 0:1. Další bezbranková plichta se zrodila 18. února 2017 a v posledním domácím zápase 16. března 2019 se opět diváci nedočkali ani jedné branky a utkání skončilo 0:0, přestože si domácí tým vypracoval několik dobrých šancí.
  • V domácím zápase sezóny 2011/12 porazilo Slovácko Jablonec 1:0 brankou Daníčka. Zápas se hrál 3. října 2011 a byla to první výhra nad severočeským soupeřem po více než pěti a půl letech. Ještě delší série bez výhry nad Jabloncem, se táhla přesně sedm let. Od vítězství 22. února 2014 do 24. února 2021. Slovácko dokázalo v Jablonci vyhrát 3:0 a poprvé mu dokázalo vstřelit více než jen dvě branky. Skončila tak série 13 zápasů bez výhry (0-8-5, 9:22) a k tomu je možné připočítat i pohárovou prohru ve čtvrtfinále poháru 2017/18.
  • V posledních 31 vzájemných zápasech s Jabloncem se Slovácko radovalo z výhry jen pětkrát. Stalo se tak čtyřikrát při zápasech v Uherském Hradišti. Ve třech případech zaznamenalo výhru 1:0, autory vítězných branek byli Rajnoch, Daníček a Petr am jednou v poměru 2:1, vítěznou branku zaznamenal Petržela. Poslední výhru v Jablonci zařídili Petržela, Kliment a Cicilia.
  • V zápase v Jablonci, hraném 6. dubna 2013 se střelecky prosadil Tomáš Košút. Ovšem nejprve před přestávkou skóroval do vlastní sítě. Do té správné jablonecké, se trefil až 87. minutě, kdy už jen zkorigoval nejvyšší prohru s Jabloncem na konečných 4:1. Druhou vlastní branku si vstřelil Jaroslav Mezlík 29. srpna 2010, když v 10. minutě otevřel skóre zápasu na jablonecké Střelnici. Domácí Jablonec přidal po přestávce další dva góly a zvítězil 3:0. Jablonec si nedal vlastní branku ani v jednom zápase.
  • Slovácku se proti Jablonci nedaří střelecky. Pouze jednou dalo tři branky a ve čtyřech zápasech dokázalo vstřelit víc než jednu branku. Třikrát se tak stalo na půdě soupeře v Jablonci a jednou v Hradišti. Poprvé v utkání hraného 17. března 2002 a díky brankám Polácha a Meduny si odvezlo výhru 2:1. Podruhé se trefilo zásluhou Švancary a Chmelíčka, ale tehdy to na body v severočeském městě nestačilo. Slovácko prohrálo 2:3. Zápas se vůbec nepovedl rozhodčímu Patákovi, který evidentně stranil domácím. Dále pak 13. srpna 2016, kdy se zásluhou branek Rady a Havlíka radovalo z nerozhodného výsledku 2:2, protože domácí Wágner neproměnil pokutový kop v samotném závěru zápasu. Poslední dvougólový úspěch se zrodil v prosincovém zápase v Uherském Hradišti v roce 2021, když Slovácko zvítězilo 2:1.
  • Ve vzájemných duelech padá málo branek. Proto rekordem v počtu vstřelených gólů stále je zápas odehraný v Jablonci nad Nisou 28. července 2019, kdy domácí Jablonec zvítězil 6:0, když tři branky vsítil v rozmezí 87. až 91. minuty.
  • V duelech s Jabloncem bylo vyloučeno šest hráčů. V 29. kole, hraného 18. května 2001, rozhodčí Hlaváč udělil v 90. minutě domácímu Laštovkovi druhou žlutou a ten se musel odebrat do kabin. Jeho tým však vedení 1:0 udržel. Také další červená byla pro hráče ze severu Čech. V zápase poslední únorový den roku 2004 Flachbart rukou vyrazil míč směřující do branky z hlavy Bureše a byl ve 25. minutě vyloučený. Navíc se zahrávala penalta. Exekutorem byl Jan Nezmar, kterému Špit slabou a špatně umístěnou střelu zneškodnil. Nakonec Synot vyhrál brankou Čoupka z 57. minuty. Další dva hříšníci měli bílý dres. V říjnu 2015 to byl Chvátal, který uviděl během čtvrthodiny dvě žluté karty, a tak ho rozhodčí Zelinka musel v 86. minutě vyloučit. V duelu 18. února 2017 zase musel předčasně pod sprchy Daníček v 72. minutě, když jeho zákrok na Pospíšila, ocenil sudí Houdek přísným vyloučením. V únoru 2021 byl hříšníkem jablonecký Jovovič, který viděl červenou kartu v 53. minutě po faulu na Klimenta a rozhodčí Hocek mu udělil červenou kartu. Posledním vyloučeným hráčem byl v 22. srpna 2021 v 92. minutě slovácký Divíšek, který fauloval Hübschmana a sudí Petřík ho poslal do šaten jabloneckého stadionu. Na konečném stavu 1:1 se již nic nezměnilo.
  • Ve 40 duelech Slovácka s Jabloncem bylo nařízeno jen šest penalt. První kopal Nezmar v domácím duelu 28. února 2004, ale jablonecký Špit mu ji vystihl. Přesto dokázalo Slovácko vyhrát 1:0. Další zahrával Ivana doma 18. listopadu 2006 a úspěšnou exekucí přispěl ke konečnému nerozhodnému stavu 1:1. Dalších více než 14 let se Slovácko nedostalo k zahrávání pokutového kopu. Jablonec zahrával svůj první pokutový kop v sezoně 2009/10. Ve 2. kole 2. srpna 2009 hostil nováčka Slovácko a musel od 10. minuty dohánět manko, způsobené brankou Švancary. Srovnání přišlo již v 15. minutě, když rozhodčí Paták viděl údajný faul a bývalý hráč Slovácka Pavlík se nemýlil. Nakonec domácí dovedli zápas do vítězného konce 3:2. Druhý pokutový kop zahrával Jablonec 9. srpna 2014. Nařídil ho rozhodčí Příhoda a domácí Novák se ve 22. minutě nemýlil a vstřelil úvodní branku zápasu. Nakonec duel skončil 1:1, protože se v 77. minutě prosadil i slovácký Diviš. Třetí penaltu kopal Jablonec 13. srpna 2016, kdy Wágner mohl poslat svůj domácí tým do vedení v 86. minutě, ale Hečovu branku přestřelil a zápas tak skončil plichtou 2:2. Poslední penalta pro Jablonec byla nařízena za stavu 0:1 pro Slovácko v 74. minutě. Domácí Doležal nafilmoval faul a rozhodčí Petřík jej ochotně zapískal. Později komise rozhodčích shledala pochybení a uznala, že penalta byla odpískána neoprávněně. Bohužel to už bylo dávno po zápase, kterému dala konečnou podobu proměněná penalta v 76. minutě, z kopačky Čvančary.
  • V dosavadních 40 duelech Slovácka s Jabloncem bylo komisí rozhodčích nasazeno 29 rozhodčích. Nejčastěji byl nominovaný Příhoda (4x), Hlaváč (3x) a dvakrát rozhodovali Ardeleanu, Čuřín, Královec, Matějek, Paták a Pechanec. Rozhodčí rozdali 138 žlutých karet a 6x červenou kartu (3:3). Slovácko obdrželo 83 a Jablonec 55 žlutých trestů. Slovácko udrželo v zápase čisté karetní konto jen ve třech duelech. Naopak soupeř z Jablonce to dokázal hned v jedenácti utkáních. Je zajímavé, že ve třech případech tyto duely řídil rozhodčí Radek Příhoda.
  • Nejrychlejší branku Slovácka vstřelil Tomáš Zajíc, který byl úspěšný již ve 2. minutě utkání 1. kola sezony 2017/18. Ovšem výhru to nepřineslo, protože hostující Mihálik srovnal na konečných 1:1 v 19. minutě. Jablonec zaznamenal nejrychleji vstřelenou branku 4. srpna 2013. Stalo se tak na jablonecké Střelnici ve 4. minutě. Jablonec nakonec dovedl utkání do vítězného konce (2:1).
  • Tomáš Hübschman vstřelil ve 332 ligových zápasech 5 branek. Tu pátou vstřelil 18. prosince 2021 proti Slovácku ve 39. minutě, kdy srovnal na 1:1. V tom okamžiku mu bylo 40 let, 3 měsíce a 14 dnů.