Veliče Šumulikoski: Sledovat zápas v televizi je strašná bezmoc. Už se těším na lavičku

sumi270927

Po zápase Evropské konferenční ligy Slovácka s Partizanem Bělehrad měl sportovní ředitel Veliče Šumulikoski nehodu na elektrické koloběžce, po které musel absolvovat operativní zákrok a strávil nějaký čas v nemocnici. V pondělí však již zavítal do své kanceláře na fotbalový stadion. 

„V první řadě bych chtěl poděkovat všem fanouškům za vzkazy, které jsem dostal. Bylo jich opravdu hodně. Bohužel jsem v ten moment neodpovídal, ale všem děkuji za obrovskou podporu. Moc si toho vážím a velmi mě to potěšilo,“ vzkazuje Šumulikoski, o jehož zdravotním stavu se první dny psalo opravdu divoce. 

„Co se psalo jsem vnímal zprostředkovaně. Na mobilu jsem byl první dny opravdu minimálně. Informace o otoku mozku nechci ani komentovat. O něčem se asi psát musí,“ mávne rukou sportovní ředitel Slovácka. 

„Jsem rád, že jsem zpět. Viděl jsem všechny tři zápasy, které jsem sledoval jen z nemocnice, a to pro mě byla větší bolest, než při samotné nehodě. Nebýt na stadionu, na lavičce a jen to sledovat na obrazovce je opravdová bezmoc. Chodil jsem po pokoji jako lev v kleci. Naposledy jsem to takto zažil, když měl covid, že jsem nemohl být na stadionu při zápase, ale toto bylo ještě horší,“ vysvětluje Šumulikoski, který na týmu po náročném programu pozoroval únavu. 

„Poslední zápas byl z naší strany takový mrtvý. Podobný výkon doma si za poslední roky nepamatuji, ale na druhou stranu ta únava se prostě projevuje. V Kolíně jsme odehráli velmi dobrý zápas, který bohužel body nepřinesl. O to víc mě mrzelo, že jsme nezvládli domácí ligový zápas s Jabloncem. Bohužel jsem nemohl být přímo na lavičce a třeba předat mužstvu nějakou energii,“ pokračuje a vyhlíží návrat na střídačku. 

„Už mám vše důležité za sebou a teď už mě žádný zákrok nečeká, jen rekonvalescence. Chci se vrátit co nejdřív. Chtěl bych být již v neděli na lavičce. Uvidím, přeci jen ještě mám nějaké limity, ale na stadionu chci být určitě. Věřím, že mužstvo si teď v reprezentační přestávce odpočinulo, dobilo baterky a doufám, že derby se Zlínem zvládneme a zase se naladíme na vítěznou vlnu,“ dodává Šumulikoski.