Preview před nedělním zápasem ve Zlíně

zlin-foto

V neděli čeká Slovácko krajské derby se Zlínem. Po reprezentační přestávce budou chtít svěřenci trenéra Svědíka zlepšit postavení v ligové tabulce. 

„Věřím, že nám reprezentační přestávka pomůže. Potrénovali jsme, ale měli jsme i dost volna a trénink na hodinky. Odpočinuli jsme si a přišlo to vhod. Byl to vlastně první týden po těch dvou měsících, kdy trénujeme bez zápasu. Čeká nás teď opět náročný program, kdy budeme muset bojovat na dvou frontách. Teď se však soustředíme na nedělní utkání ve Zlíně. Je to krajské derby, takže si uvědomujeme, že i pro naše fanoušky je to enormně důležitý zápas. Věřím, že to pro nás bude odrazový můstek jak potěšit fanoušky a vrátit se na vítěznou vlnu. Zároveň jsme si však vědomi, že nás tam nečeká nic jednoduchého,“ říká v předzápasovém rozhovoru záložník Slovácka Daniel Holzer.

Derby vyhlíží rovněž obránce Tomáš Břečka, který posílil Slovácko na poslední chvíli a debut si odbyl tak trochu nečekaně v Kolíně nad Rýnem v Evropské konferenční lize.

"Že skočím rovnýma nohama do zápasu s Kolínem jsem nečekal. Česká kabina mi hodně chyběla, je to tu super. Každý ligový zápas je těžký, k výhře musíme dodržet taktické pokyny a hrát agresivně, vyplňovat prostory. Podpora od fanoušků nám v zápase může jednoznačně pomoci," říká, mimo jiné pro klubovou televizi odchovanec Slovácka.

Výkop utkání: neděle 2. října 2022 od 16:00 hod. na fotbalovém stadionu ve Zlíně.

Nominace rozhodčích:  J. Machálek - P. Antoníček, S. Pochylý (M. Křepský) | VAR: M. Zelinka | AVAR: P. Caletka

Porovnání statistik obou týmů v aktuální sezóně:

VZÁJEMNÁ BILANCE:

Celková bilance: 24 zápasů  9 - 5 - 10   27 : 30
Domácí statistika: 12 zápasů  6 - 4 - 2    17 : 11
Venkovní statistika: 12 zápasů  3 - 1 - 8   10 : 19

Nejčastější výsledky: 2:1 (6x), 3:1 a 1:0 (4x), 2:0 a 1:1 (3x), 3:0 a 0:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Ivana, 3 - Kowalík, 2 – Hofmann, Navrátil a Sadílek
Nejvíc branek za Zlín: 4 - Poznar, 3 - Švach, 2 - Diop, Harba a Železník

Největší návštěva na Slovácku: 6 586 - 27. srpna 2018 (1. liga, 0:4)
Největší návštěva ve Zlíně: 5 800 - 7. listopadu 2015 (1. liga, 1:2)