Preview před pohárovým zápasem s Varnsdorfem

petrzela

Slovácko již zítra odehraje 3. kolo poháru, ve kterém se utká s druholigovým Varnsdorfem. Utkání se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje od 16:00 hod.

O SOUPEŘI:

FK Varnsdorf sídlí ve Varnsdorfu v Ústeckém kraji. Založen byl v roce 1938. Svůj současný název nese od roku 2011. V letech 1957 až 2011 byl v názvu Slovan. Klubové barvy jsou modrá a žlutá. Domácím hřištěm je Městský stadion v Kotlině s kapacitou 5 000 míst (z toho 900 k sezení).

V sezóně 2009/10 postoupil varnsdorfský Slovan do 2. ligy, když sice skončil na nepostupovém pátém místě, ale díky neudělení licence střížkovským Bohemians pro druhou ligu, se Slovan účastnil licenčního řízení a po odmítnutí výše postavených týmů, získal možnost si poprvé v historii zahrát druhou ligu. Od roku 2011 hraje pod novým názvem FK Varnsdorf.

Dne 24. května 2015 FK Varnsdorf uhrál ve 2. lize remízu 0:0 s vedoucím týmem SK Sigma Olomouc a získaný bod definitivně zajistil týmu druhé místo v ligové tabulce a postup do první ligy kolo před koncem soutěže. Kvůli nevyhovujícímu stadiónu se však majitelé klubu po ukončení ročníku vzdali práva na první ligu a do nejvyšší soutěže postoupil třetí tým tabulky FC Fastav Zlín.

V aktuální sezóně patří Varnsdorfu ve FN lize druhá pozice za vedoucí Líšní, na kterou ztrácí jediný bod. Ve dvanácti zápasech získal Varnsdorf 22 bodů s bilancí 7-1-4. 

MILAN PETRŽELA PŘED POHÁROVÝM ZÁPASEM:

„Určitě to nepodceníme – nesmíme to podcenit! Chceme v poháru postoupit dál, takže určitě budeme chtít vyhrát. Nečeká nás ale nic jednoduchého, Varnsdorf je velmi silný soupeř. Jsou běhaví, fotbaloví, nepříjemní, takže se na to musíme dobře připravit a nenechat se něčím zaskočit,“ říká Milan Petržela. Slovácko tak i v tomto týdnu naváže na náročný program a v říjnu tak čeká hráče hned devět zápasů.  

„Samozřejmě trošku únava je, ale tak to v tom náročném programu prostě je,“ pokrčí rameny Petržela, kterého více než zápasové vytížení unavuje cestování.

„To cestování je nepříjemné a unavuje to daleko víc, než trénink. Asi je to pro všechny hráče trochu náročnější, ale musíme to zvládnout, tak to prostě je,“ dodává Petržela.

INFORMACE KE VSTUPENKÁM:

Držitelé permanentních vstupenek mají na utkání vstup zdarma!

Vstupenky na utkání si můžete zakoupit na partnerských místech společnosti TICKET PORTÁL

Případně si můžete zakoupit eVstupenku. Zde jsou na výběr dvě možnosti.

HOMEticket: Vstupenka vám dorazí na email, který si doma vytisknete a vezmete s sebou na stadion, kde QR kód přiložíte k turniketu.

MOBIL-ticket: Pro vstup na stadion vám stačí mít vstupenku v mobilu. Po odeslání na email, si vstupenku stáhnete do mobilní aplikace peněženka a QR kód přiložíte k turniketu.

V den utkání budou pokladny otevřeny od 14:00 hod. 

Ceny vstupenek:

Tribuny B, C a D – 100 Kč
Tribuna A – není v prodeji
Sektor hostů (D4 a D5) – 100 Kč
Děti do 15 let (tribuny B a C) – 50 Kč