Už jen do konce týdne můžete podpořit sbírku pro NF dětské onkologie KRTEK. pomáhejte se Slováckem!

DONIO-SLOVACKO

1.FC SLOVÁCKO se vstupem do základní skupiny Evropské konferenční ligy začalo nabízet svým fanouškům možnost přispět na dobrou věc a získat dres 1.FC Slovácko s podpisy všech hráčů. Celý výtěžek pak poputuje na konto Nadačního fond dětské onkologie Krtek, který se stará o děti a jejich rodiny bojující se zákeřnou rakovinou.

Úspěšně proběhly i dvě dražby. Medaile z finále poháru se vydražila za 8.000 Kč a pamětní medaile ze zápasu z Kolína se vydražila za 22.222 Kč a novým majitelem se stal fanoušek Carlo z Kolína nad Rýnem, který se o aukci dozvěděl v německých novinách.

“V tisku jsem četl článek s odkazem na aukci. Sbírám upomínkové předměty na naše úspěšná léta z 60. a 70. let. a také sbírám vzácné předměty s tématikou 1.FC Köln ze současnosti. Jako vzpomínku dostane tuto medaili když soupeř, který nás navštíví na našem stadionu. Nikdy jsem neměl možnost se k medaili dostat. Navíc jsem měl možnost udělat něco užitečného. Moje nabídka proto byla mnohem vyšší než ostatní nabídky. Byl jsem velmi rád, že jste mi dali příležitost ucházet se o tento pamětní artefakt,” říká fanoušek Carlo z Kolína nad Rýnem.

Tato aktivita našla odezvu také u soupeřů Slovácka a do sbírky se zapojili nejen fanoušci, ale i oba kluby. Vzájemný duel 5. kola Evropské konferenční ligy tak měl slavnostní předehru. Spolumajitel 1.FC Slovácko Vítězslav Skopal a prezident kolínského klubu Dr.Werner Wolf jako zástupce 1.FC Köln Stiftung. Oba pánové předali Kateřině Nazarej z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek každý šek v hodnotě 5.000 Eur.

1. FC Slovácko Krtka podporuje dlouhodobě, krom výše uvedeného již v minulosti proběhlo několik projektů a jeden z nich stále běží. Moc si této podpory vážíme a srdečně za ni děkujeme,” říká Sylva Richterová ředitelka Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK.

Zapojit se do sbírky a získat dres 1.FC Slovácko však můžete až do konce podzimní sezóny i vy. Stačí podpořit tuto sbírku prostřednictvím stránky www.donio.cz/SLOVACKO, Sbírka samotná poběží až do 20. listopadu, takže i nadále můžete  přispívat na dobrou věc!

Vybraná částka bude ve 100% výši zaslána Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek

Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek) je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno (KDO FN Brno) a díky tomu se od ostatních nadačních fondů a nadací odlišuje. Věnuje se totiž problematice léčby onkologicky nemocných dětí komplexně. Díky spolupráci odborníků z kliniky se špičkovými výzkumnými centry u nás i v zahraničí je dětem nabízena léčba na maximální možné úrovni. Dochází tak k rozšiřování možnosti léčby a zabezpečení komplexní podpory péče o onkologicky nemocné děti na KDO FN Brno v průběhu léčby i po jejím ukončení.