Michal Kohút: Největší zážitek je určitě utkání v Nice. Mrzí nás prohrané ligové zápasy doma

kohut241122

Michal Kohút v letošní sezóně zasáhl do třinácti ligových zápasů, v sedmi zápasech zasáhl do hry v pohárové Evropě a další dva starty přidal v domácím poháru. Slovácko má za sebou podzim, jaký nikdy nezažilo, a porce 28 zápasů byla na týmu v některých fázích znát.

„Bylo toho opravdu hodně. Těžké střídání mezi Evropou a ligou, do toho cestování, takže jsme v závěru již cítili únavu, ale celkem jsme to zvládli. Myslím si, že v Evropě jsme zanechali dobrou stopu a v lize jsme stále na dostřel čtvrtému místu, na které ztrácíme dva body,“ říká odchovanec Slovácka, který vyzdvihl hlavně utkání v Nice, kde byl mimo jiné v patnácti letech na stáži, aby o šest let později byl u výhry Slovácka na jejich stadionu.

„Největší zážitek je určitě utkání v Nice, které jsme dokázali vyhrát. Sice se to hrálo bez fanoušků, ale prohrávali jsme a dokázali jsme utkání otočit a zvítězit 2:1, takže jsme zažili opravdovou euforii. Já v tom zápase přišel na hrací plochu za stavu 1:0 pro domácí, takže o to pikantnější to pro mě bylo. Nejlepší zápas z hlediska atmosféry byl jednoznačně v Kolíně nad Rýnem, kde bylo už při rozcvičce plno fanoušků na stadionu, zpívali a mělo to tu správnou atmosféru. Bohužel jsme v Nice i na Partizanu hráli bez fanoušků. V Bělehradě byly sice na stadionu děti, ale to nebylo to pravé,“ vysvětluje Kohút. V lize Slovácko nezískalo i díky náročnému programu tolik bodů, kolik si hráči představovali.

„Mrzí nás hlavně prohrané domácí zápasy. Už jsme si zvykli, že doma vítězíme a body moc neztrácíme a najednou přišly prohry s Libercem, Jabloncem a Bohemkou. To nás mrzí, že jsme tyto zápasy nezvládli lépe. Tam bych řekl, že se podepsal ten náročný program, který jsme na podzim absolvovali. Na druhou stranu závěr podzimu jsme zvládli a na čtvrté místo ztrácíme pouhé dva body. V poháru jsme pak postoupili do čtvrtfinále přes Mladou Boleslav. Teď je před námi pauza, takže máme čas se pořádně připravit na jarní část soutěže,“ pokračuje a poukazuje na nebývale vyrovnanou ligovou tabulku.

„Je pravda, že ligová tabulka je po šestnácti zápasech opravdu velmi vyrovnaná s minimem bodových rozestupů. První trojka trochu utekla, ale mezi čtvrtým a jedenáctým místem je rozdíl jen čtyř bodů. Ale jak jsem již říkal, pro nás je to jen dobře. Teď nás čeká Dubaj. Těšíme se moc, je to taková odměna za fotbalovou Evropu. Kluci s rodinami si to určitě užijí a my svobodní si to tam taky užijeme,“ dodává s úsměvem Kohút.