Slovácko zahájilo zimní přípravu kondičními testy

testy4

Slovácko odstartovalo zimní přípravu tradičním způsobem, a to kondičními testy na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Tým je rozdělený na dvě poloviny, kdy první absolvuje kondiční testy a ta druhá se dnes odpoledne sejde na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. Zítra se obě skupiny vystřídají.

I když se tým sejde poprvé po třech týdnech, tak hráči i v přestávce plnili individuální plány, které jim naordinoval realizační tým včele s kondičním trenérem Miroslavem Mikšíčkem.

„Hráči před odchodem na dovolenou dostali individuální plány. Dnes jsme absolvovali kondiční testy, abychom znali aktuální stav hráčů, jak na tom po volnu jsou. Díky tomu pak můžeme nastavit kondiční parametry směrem do přípravy a tréninkového procesu. Zároveň jsou testy dělané zeširoka, je tam spousta věcí, které se u hráčů testují. Jde o celkovou zdravotní způsobilost, aby byl hráč po všech stránkách připraven do přípravy,“ připomíná kondiční trenér Miroslav Mikšíček, který tentokrát musel tréninkový plán připravit na míru atypické situaci, kdy liga skončila již v polovině listopadu, zatímco v minulých letech se hrávalo ještě ve druhé půli prosince.

„Bylo dlouhé přechodné období po posledním zápase. V domácím prostředí jsme měli doplňkové sporty, a pak jsme dotrénovávali v Dubaji. Hráči měli následně poměrně dlouhé volno, což je oproti předchozím sezónám atypické. V posledních dnech se hráči individuálně běžecky připravovali, aby na testy přišli rozběhaní, a abychom už základní vytrvalost měli naběhanou. Podle výsledků pak budeme nastavovat tréninkový proces, aby byl tým kondičně dobře připravený do sezóny. V potaz musíme brát i fakt, že na rozdíl od minulých let je příprava i poměrně krátká. Proto musíme znát všechny parametry, abychom dokázali tréninkový proces dobře nastavit,“ dodává Mikšíček.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO

27. a 28. prosince – zahájení zimní přípravy kondičními testy

4. až 11. ledna – herní soustředění v Turecku (2 zápasy v jednání)

14. až 21. ledna – herní soustředění v Chorvatsku (časy budou upřesněny)

15. ledna – NK Hajduk Split – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)
18. ledna – Budafoki MTE – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)
21. ledna – NK Bravo – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)
28. ledna – start jarní části ligy (1.FC SLOVÁCKO – SK České Budějovice)