Juniorka padla až s Rapidem

709m3l6h38icyq

Čtyři utkání v rámci letní přípravy mají za sebou svěřenci trenéra Pavla Němčického. Postupně se utkali s divizním celkem Lanžhota, týmy třetí ligy z Uherského Brodu a Kroměříže a v sobotu dopoledne přišel herní vrchol přípravy, když se v bezprostřední blízkosti domovského stánku Rapidu Vídeň – Allianz Arény – poměřili s druholigovou rezervou tohoto kultovního rakouského klubu. Ze čtyř utkání zaznamenala třetiligová rezerva tři výhry a jednu porážku.

V prvních třech utkáních uspěly naděje Slovácka vždy na sto procent, kdy postupně zdolaly Lanžhot 2:1, Uherský Brod 2:0 a Kroměříž 2:1. Střelecky se dařilo zejména Pavlu Juroškovi, který skóroval ve všech utkáních.

Úspěšně začalo i utkání ve Vídni, kdy byl po prvním poločase stav 1:0 pro juniory ze Slovácka. Domácí byli sice silní v přípravné kombinaci, ale do větších šancí se nedostávali. Naopak hosté byli v útočné fázi velmi nebezpeční a kromě gólu Jurošky ještě trefil Vecheta hlavou tyč a gól Kudely po standardní situaci Aldina nebyl uznán pro ofsajd. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako první poločas, bohužel tentokrát se prosadili už i domácí a v 60.minutě bylo srovnáno na 1:1. Za tohoto stavu vsítil gól po krásné průnikové přihrávce opět Juroška, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd a tak se skóre neměnilo. Na druhé straně bylo o deset minut později bohužel vše v pořádku a Rapid vedl 2:1. Největší šanci hostů na vyrovnání měl tři minuty před koncem Kudela, ale ve slibné pozici uvnitř pokutového území branku netrefil.

V generálce na start MSFL zajíždí junioři v sobotu 24.7. k utkání do Vsetína, začátek zápasu je v 18h.

Lanžhot – 1.FC Slovácko „B“ 1:2 (0:1). Juroška, Tomaštík.

Sestava: Borek (Andrés) – Bartoš, Vincour T. (Pisar), Stojmenov, Olšanský (Janás), Kočí, Aldin, Polášek (Vincour M.), Pernica (Knotek), Kratochvíla (Tomaštík), Juroška (Bartošek).

1.FC Slovácko „B“ – Uherský Brod 2:0 (1:0). Pisar, Juroška.

Sestava: Borek (Andrés) – Vincour T., Pisar, Stojmenov, Janás (Juroška), Aldin (Knotek), Polášek, Vincour M. (Kočí), Pernica, Kudela (Giorgi), Kratochvíla (Tomaštík).

1.FC Slovácko „B“ – Kroměříž 2:1 (1:0). Juroška 2.

Sestava: Borek (Trčka, Andrés) – Vincour T., Pisar, Stojmenov, Janás (Porč), Aldin (Giorgi), Polášek (Machalík), Vincour M. (Kočí), Pernica, Juroška (Knotek), Kratochvíla.

Rapid Vídeň „B“ – 1.FC Slovácko „B“ 2:1 (0:1). Juroška.

Sestava: Borek (Andrés) – Vincour T., Pisar, Stojmenov, Pernica (Janás), Aldin (Kočí), Polášek (Machalík), Kudela, Juroška, Kratochvíla (Vincour M.), Vecheta.