B-tým zvládl domácí premiéru. Blansko jsme porazili 4:2

B-tym-juroska

Rezervní tým 1.FC Slovácko zvládl první domácí utkání nového ročníku MSFL. Na kunovické Bělince jsme porazili FK Blansko 4:2, když se dvakrát prosadil Pavel Juroška a po jedné brance přidali Adam Alabi a Martin Holek. Po třech odehraných kolech tak máme na kontě druhé vítězství.

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, postupně jsme ale začali přebírat iniciativu a vytvářet si nebezpečné příležitosti. V 10. minutě mohl otevřít skóre Jakub Snopek, jehož volej po rohovém kopu skončil těsně vedle hostující branky.

Ve 20. minutě už jsme se radovali. Pavel Juroška si převzal míč za hranicí pokutového území, prošel hostující obranou a celou akci zakončil povedeným lobem přes brankáře Hložánka – 1:0.

O pouhé čtyři minuty později jsme vedli už o dvě branky. Adam Alabi dostal míč na levou stranu a tvrdou střelou přes obránce trefil břevno, od kterého se balón odrazil za brankovou čáru.

Naše převaha pokračovala a ve 38. minutě se podruhé v utkání prosadil Pavel Juroška. Po přihrávce do pokutového území se rychle zorientoval a přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 3:0. Ještě před přestávkou jsme mohli přidat další branku, ale hostující brankář zneškodnil nebezpečné zakončení Ndubuisiho. Naopak z poslední akce první půle Blansko snížilo, když Zikl připravil míč před odkrytou branku pro Antonína Plichtu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se dvěma změnami, když Pavla Jurošku a Martina Uhroviče nahradili Samson Olayiwola a Matěj Jílek. Právě Jílek mohl v 64. minutě vrátit našemu týmu tříbrankové vedení. Po výborném pasu Lukáše Novotného obešel i brankáře, jeho následné zakončení do odkryté branky ale skončilo pouze na břevně.

Druhou půli výrazně ovlivnilo vážné zranění hostujícího Martina Zikla, kvůli kterému bylo utkání na více než dvacet minut přerušeno a na stadion přijela zdravotnická záchranná služba. Zraněnému hráči přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na fotbalové trávníky.

Po dlouhé pauze se utkání dohrávalo s výrazným nastavením. V jeho závěru hosté ještě zdramatizovali výsledek, když v 90+18. minutě unikl naší obraně Oliver Hublík a snížil na 3:2.

Poslední slovo jsme ale měli my. Z úplně závěrečné akce jsme rozehráli rohový kop nakrátko a následně se míč dostal k Martinu Holkovi, který přesnou střelou k tyči uzavřel skóre na konečných 4:2.

Po venkovní výhře v Hodoníně a těsné porážce na půdě Sigmy Olomouc B jsme tak v prvním domácím utkání sezony zapsali další tři body.

1.FC Slovácko B – FK Blansko 4:2 (3:1)
Branky: 20. Juroška, 24. Alabi, 38. Juroška, 90+21. Holek – 45+1. Plichta, 90+18. Hublík.

1.FC Slovácko B: Urban – Prior (59. Horný), Novotný, Juroška (46. Olayiwola), Mulder, Ndubuisi (90+4. Sehnal), Snopek, Holek (C), Uhrovič (46. Jílek), Cícha, Alabi.
Trenér: Jiří Vorlický.