Víkendové výsledky juniorky a mládežnických celků

mic v siti

Juniorka nedokázala zvítězit ani ve třetím soutěžním utkání, když remizovala na půdě Hranic 2:2. Naopak úspěšná byla nejstarší dorostenecká kategorie U19, která zvítězila na půdě ostravského Baníku 3:1.

B-TÝM: SK Hranice - 1.FC Slovácko 2:2 (1:1)
Branky: Vecheta, Pernica.

Sestava: Borek – Merdovic, Bartoš, Juroška, Pernica, Vincour (K), Aldin, Kočí, Polášek, Vecheta, Kudela. Střídali: Koryčan, Polák.

U19: FC Baník Ostrava – 1.FC SLOVÁCKO 1:3 (1:1).Branky: 10. Obuch – 40. Zelina, 54. Kostka, 90. Břečka

Sestava: Urban – Tomeška, Mikač, Gajdošík, Daňhel (66´Štecha) – Janečka, Severa, Hrdlička (83´Slouka) – Kostka (75´Novotný), Zelina (66´Bílek), Břečka.

V pátek naše devatenáctka zavítala na horkou půdu Baníku Ostrava. Svěřence trenéra Pěničky nečekalo nic jednoduchého, jelikož se nám již 7 let nepodařilo na Baníku zvítězit. V náročném počasí byl vidět zajímavý fotbal s vysokou intenzitou a s řadou šancí na obou stranách.

Úvodních dvanáct minut patřilo zcela jasně domácím, kdy naši hráči po bojácném vstupu do utkání nabídli soupeři několik nebezpečných příležitostí. Vyústěním toho byla i úvodní branka Baníku přesnou ranou k tyči zpoza vápna. Po několika minutách po inkasované brance se naši nejstarší dorostenci oklepali a začali se soupeři vyrovnávat a v určitých pasážích jej i přehrávali. Do konce poločasu se nám tak podařilo skóre srovnat, a to díky tečované střele Zeliny zpoza šestnáctky. Ve druhém poločase byl obraz hry podobný, kdy byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách. V 50. minutě byl po faulu Urbana v pokutovém území nařízen pokutový kop. Brankář Urban však svou chybu odčinil a penaltu chytil. Tento okamžik naše hráče nakopnul a hned vzápětí se dokázali ujmout vedení. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Kostka, který se svou levou nohou nemýlil. Hra dostala opět spád, hrálo se nahoru dolů s šancemi na obou stranách. V závěru druhého poločasu vsadil soupeř vše na útočení, na což se nám povedlo odpovědět rychlým protiútokem zakončeným Břečkou z levé strany.

Hodnocení trenéra Pěničky:

´´Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduchý zápas, což se i potvrdilo. Cíl před utkáním však byl jasný, a to zvítězit a připsat si první 3 body v sezoně. Kluky až na prvních 12 minut musím pochválit za skvěle odmakaný zápas s přidáním kvality, emocí a sebevědomí, což nám v minulých zápasech velmi chybělo. Ukázali jsme, že se i přes nepříznivé skóre umíme jako tým semknout a zápas zvládnout, čehož si velmi cením. Přiznám se, že jsem ani nevěděl, že se tak dlouhou dobu na Baníku nevyhrálo, o to si ještě více vážím takového vítězství a doufám, že na něj navážeme v dalších zápasech.´´

U18: FC Trinity Zlín – 1.FC SLOVÁCKO 3:1 (1:0)
Branky: Dunka.

U17: FC Baník Ostrava – 1.FC SLOVÁCKO 4:3 (1:1)
Branky: Barát, Hána, C.Odiase.

U16: FC Trinity Zlín –  1.FC SLOVÁCKO 3:2 (1:2)
Branky: Costa, P.Odiase.  

U15: Sigma Olomouc – 1.FC SLOVÁCKO 4:1 (2:0)
Branky: Beníček.

U14: Sigma Olomouc – 1.FC SLOVÁCKO 2:6 (1:3)
Branky: Pdstrčilík 2, Gergela 2, Černoch, Fojtík.