1.FC Slovácko vstupuje do světa esportu

ae2r0a6m438icyq

Oblíbenost a popularita fotbalové hry FIFA 21 ve světě i v ČR vzkvétá. Profesionální fotbalové kluby zakládají esportové sekce a měří své síly se soupeři jak na hřišti, tak i na obrazovce. Ve spolupráci s eEriness zakládáme náš tým 1.FC Slovácko eSports a vítáme v klubu naše první dva esportové hráče, Domita a Modriho.

„O založení esportového týmu jsme uvažovali delší dobu. Při jednáních o spolupráci jsme v eEriness našli toho pravého partnera pro vstup do světa esportu. Kluci mají blízko k našemu regionu, na poli esportu silnou tradici, zkušenosti a také velkou chuť vybudovat společně s námi silný tým. Esport je na vzestupu a je pevnou součástí většiny jak zahraničních tak už i českých klubů. Nelze ho přehlížet a my jsme rádi, že se stane součástí také našeho klubu 1.FC Slovácko. Vidíme v něm velký potencionál a těšíme se na všechny nové výzvy a příležitosti s ním spojené. “ říká manažer marketingu 1.FC Slovácko Svatopluk Macek.

V nejbližší době se fanoušci Slovácka můžou těšit na online kvalifikaci našeho klubu do e:LIGY, která proběhne ve středu 9.12.2020. Tři nejlepší hráči z kvalifikace postoupí do semifinále, kde si to rozdají s jedním z našich hráčů o jedno postupové místo do finále.

„Naše organizace působí na české esportové scéně 14 let. Pod našim vedením prošly stovky hráčů přes různé herní tituly. Jsme připraveni vzorně reprezentovat barvy 1.FC Slovácko. Spolupráci s klubem jsme si vybrali díky jeho kvalitě, podobné filosofii, stejným klubovým barvám, a také díky poloze, která nám umožní pravidelně navštěvovat fotbalový stadion a rozvíjet tak nadále další aktivity, jak marketingové, tak i sportovní.“ vyjádřil se Radim Skála manažer FIFA sekce eEriness.

Jak si povede náš esportový tým a všechny další novinky můžete sledovat na Instagramu 1.FC Slovácko eSports .

Fotogalerie