Dorost Slovácka U19 měl fantastický závěr podzimu a přezimuje na 9. místě ligové tabulky

U19

Dorost Slovácka U19 zakončil podzimní část soutěž na 9. místě, a tak mohl být trenér Dominik Pěnička s výsledky svého týmu nakonec spokojený.

„I přes určité výkyvy, které nás během soutěže potkaly, jsem s průběhem celkem spokojený. Jsem rád, že se nám daří zapracovávat i věkově mladší kluky do kádru, někteří se dostávají i do základní sestavy. Pokud budu hovořit o samotných výsledcích, tak z prvních pěti utkání se nám podařilo vytěžit 8 bodů, což byl slušný začátek. Pak ale přišla série dalších pěti utkání se silnými soupeři, která se nám výsledkově nepovedla a získali jsme pouhý 1 bod. Následně přišla série utkání, kdy jsme se naladili na vítěznou vlnu, a tak jsme z dalších pěti zápasů uhráli 13 bodů. Podzim jsme tedy zakončili na 9. místě s 22 body, za což jsem velmi rád a kluci si zaslouží pochvalu. Nechci opomenout i herní stránku, která je pro nás stejně důležitá jako výsledky. Po herní stránce mám z týmu dobrý pocit. Samozřejmě nám nějaké zápasy nevyšly, ale stále se zápas od zápasu zlepšujeme, jak po individuální stránce, tak i po týmové stránce, a to je pro nás nejdůležitější. Doufám, že to bude pokračovat i v jarní části soutěže a dobře nachystáme kluky na další přechod do mužské kategorie nebo na další rok v U19,“ říká trenér Pěnička, jehož tým se skutečně v závěru podzimu potkal se skvělou formou, když z posledních pěti zápasů uhrál 13 bodů za čtyři výhry a jednu remízu.

„Hrálo v tom roli více faktorů. Jedním faktorem bylo, že nás potkali soupeři, kteří nám byli v tabulce blíže. Hodně nám pomohlo vítězství v derby se Zlínem, které nás správně nakoplo. Mezi další faktory patřila pracovitost týmu, touha se zlepšovat a především skvělá parta, která táhla a doufám že i nadále potáhne za jeden provaz. I když se v určité fázi sezony přestalo dařit, tak o to více kluci pracovali a byli za to výsledkově odměněni,“ vysvětluje Pěnička, který měl největší radost z vítězného derby na půdě Zlína.

„Všechny zápasy s bodovým ziskem pro mě mají cenu a vážím si jich. Nicméně pokud bych měl nějaký zápas vypíchnout, tak jednoznačně derby se Zlínem, ve kterém jsme zvítězili 1:2 po skvělém obratu. Tento zápas je pro mě vždy speciální, plný emocí a vítězství v něm si vždy užívám,“ vysvětluje.

Slovácko v minulosti vychovalo pro ligový fotbal řadu reprezentantů a trenér Pěnička věří, že i z jeho ročníku se někteří hráči uchytí i v ligovém týmu.

„Jsem přesvědčen, že v kádru máme hráče s potenciálem do ligy, to je také cíl, proč v akademii pracujeme a snažíme se hráče zlepšovat. Osobně nemám moc rád vytahování jednotlivců, i když ti vám samozřejmě rozhodují zápasy a dělají kvalitu v týmu. Tito hráči ale potřebují své další spoluhráče, bez jejichž pomoci by nemohli vyčnívat. Proto by nebylo fér jmenovat pouze některé hráče. V kádru je více hráčů s potenciálem a je to jenom na nás a hlavně na nich, jak s ním naloží. Navíc kluky bude po sezóně čekat důležitý přechod do mužské kategorie, který ještě může zamíchat kartami,“ dodává Dominik Pěnička.