Ženy prohrály i s Libercem a padají na čtvrtou příčku

IMG_9446_DxO_1200
Liberec Liberec
2 : 0
Slovácko Slovácko

Slovácko si ve druhém kole nadstavby nedokázalo poradit se Slovanem Liberec, když prohrálo 0:2 a z Hrádku nad Nisou tedy odjelo s prázdnou. Pro Slovácko tento výsledek znamená, že se propadá v tabulce na čtvrté místo, přičemž ztrácí dva body právě na liberecké fotbalistky, které mají k dobru dohrávku duelu prvního kola na Spartě.

Průběh utkání

V prvním poločase hráčky Slovácka ovládaly hru, dobře kombinovaly a přehrávaly domácí tým, jenže žádná z šancí se jim nepodařila protlačit za záda brankářky Pižlové. Do druhé půle vstoupily domácí fotbalistky trochu odvážněji, přesto si šance nevytvářely. Tou první byl až rychlý brejk Buryánové, která potáhla po pravé straně, včas poslala míč na nabíhající Bužkovou, ta jej zasekla a všechny překvapila střelou na bližší tyč. Naše fotbalistky se vrhly ještě více do útoku, ale neúspěšně. Naopak na druhé straně byl nařízen pokutový kop, který proměnila Šubrtová. Od té doby se Liberec věnoval pouze defenzivě, kterou Slovácko nedokázalo prolomit.

Hodnocení utkání:

Trenér Petr Vlachovský: „I vzhledem k průběhu zápasu je pro nás výsledek zklamáním. Zejména v prvním poločase jsme měli výraznou převahu, před přestávkou jsme si vypracovali dvě velké šance, ty jsme bohužel neproměnili. To, jak se šance proměňují nám ukázal Liberec. Ten z první vážnější akce hned skóroval. Přesto bylo do konce utkání ještě hodně času na zvrácení výsledku, do kolen nás však dostal druhý gól. V mnoha ohledech to bylo podobné jako minulý týden na Slavii. V poli je naše hra dobrá, ale jakmile se to blíží k bráně soupeřek, tak ztrácíme kvalitu. Dnešní utkání nám opět ukázalo, že se rozhoduje v pokutových územích, ne mezi vápny.“

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 2:0

Branky: 54‘ Bužková Kateřina, 69‘ Šubrtová Anna (pen.)
Sestava Slovácka: Růžičková (K) – Pěčková, Jelínková, Bláhová, Valášková (71‘ Janků), Krejčířová, Ferencová, Jonášová, Bayerová (77‘ Obadalová), Polášková (60‘ Jančářová), Žufánková