Hráčky Slovácka porazily po výborném výkonu Spartu

IMG_9679_DxO_1920-1
Slovácko Slovácko
2 : 1
Sparta Praha Sparta Praha

Průběh zápasu

Fotbalistky Slovácka předvedly v sobotním utkání nadstavbové části 1. ligy žen výborný výkon a po šesti a půl letech porazily pražskou Spartu. Obě branky našeho týmu vstřelila Jana Žufánková, za Pražanky skórovala Pochmanová z penalty.

Průběh utkání

Úvod utkání byl vyrovnaný a na první velkou šanci jsme si počkali až do sedmnácté minuty, kdy zahrávala z vlastní poloviny přímý kop Klára Bláhová. Nákop směřoval na Markétu Jančářovou, která věděla, že jí za zády nabíhá Jana Žufánková, proto jí ho pustila. Rozběhlá Jana Žufánková se dostala k míči dříve, než kapitánka Pochmanová a přelobovala vybíhající brankářku Schneider. – 1:0

Slovácko bylo v prvním poločase nebezpečnější. Do velmi podobné situace jako střelkyně úvodní branky se dostala o pár chvil později i Markéta Jančářová, jejíž přehození vybíhající brankářky skončilo těsně vedle branky. Střelecký pokus si připsala i Alena Pečková, k níž se odrazil míč po centru Karolíny Bayerové, jenže česká reprezentantka o kousek přestřelila. Na druhé straně hřiště si s přehledem počkala na střelu Stárové pozorná Barbora Růžičková.

V druhé části utkání začaly hostující hráčky aktivněji, s míčem na kopačkách a domácí pozorně bránily a spoléhaly na brejkové situace. Do jedné takové se propracovala střídající Aneta Polášková, jenže jí při zpracování utekl balon do zámezí. Po chybě v rozehrávce Sparty získala míč skvěle hrající Michaela Ferencová, poslala přesný centr na Janu Žufánkovou, která si jej připravila a následně poslala do sítě. – 2:0

Poté hostující hráčky ztratily půdu pod nohama a Slovácko bylo nebezpečnější. Aneta Polášková vybídla ke třetí trefě Janu Žufánkovou, ta se však netrefila mezi tři tyče a hlavičku Kláry Bláhové odvracela jedna z obránkyň na brankové čáře.

V závěrečných minutách se dostaly ke slovu opět hráčky z hlavního města. Střelu Vyštejnové srazila mimo branku Lucie Jelínková a pokus Pochmanové lapila výstavní robinzonádou Barbora Růžičková. Šest minut před koncem utkání zahrávaly Sparťanky dlouhý aut, po němž došlo k faulu Laury Bielikové a hostující hráčky dostaly šanci zdramatizovat závěr zápasu díky penaltě, kterou proměnila Pochmanová. – 2:1

Drama se však nekonalo, fotbalistky Slovácka si připsaly čtvrté vítězství nad Spartou v historii. Po prohře Liberce na hřišti Slavie se náš tým vyhoupl zpět na třetí místo tabulky, což platí minimálně do středy, kdy je na programu dohrávka 1. kola nadstavbové části mezi Spartou a Libercem.

Hodnocení zápasu

Trenér Petr Vlachovský: „S výsledkem jsme spokojeni, podle mě jsme vyhráli zaslouženě. V první půli za stavu 1:0 jsme mohli odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale těsně jsme minuli. Podobně tomu bylo ve druhé půli, když jsme vedli o dva góly, tak opět přišly další dvě velké šance. Nakonec z toho bylo drama, jelikož soupeřky snížily z penalty, ale mužstvo si vítězství pohlídalo. Nejen výhra, ale i způsob jakým jsme k němu dospěli mě moc těší. Dalším pozitivem je, že jsme toho dosáhli se dvěma dorostenkami v základní sestavě.“

Jana Žufánková: „Branky jsem sice dala já, ale bylo to po skvělé práci celého týmu. Byly to takové bojovné góly, ale jsem ráda, že to tam spadlo. Byla tu úžasná atmosféra, diváky bylo slyšet a moc nám to pomáhalo. Jsou před námi další těžké zápasy, když k nim přistoupíme jako k tomu dnešnímu, tak věřím, že to dotáhneme do šťastného konce.“

1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 2:1

Branky: 16‘ a 62‘ Žufánková Jana – 83‘ Pochmanová Aneta
Sestava Slovácka: Růžičková (K) – Pěčková, Jelínková, Bláhová, Janků, Krejčířová (80‘ Bielikova), Jonášová (89‘ Obadalová), Ferencová, Bayerová (61‘ Polášková), Žufánková, Jančářová