Přestože fotbalistky Slovácka bojovaly až do konce, na přesilu nestačily

DSC_3017_DxO_1920

Fotbalistky Slovácka okusily poprvé v této sezóně hořkost porážky, když nestačily na pražskou Slavii. Skóre otevřela Aneta Polášková, pak už střílely je Pražanky, za které se dvakrát prosadila McLaughlin a stejný počet branek přidala i Nekesa. Slovácko dohrávalo od dvaadvacáté minuty proti přesile, protože byla vyloučena Alena Pěčková.

Průběh utkání

Trenér Petr Vlachovský nemohl z osobních důvodů vést tým Slovácka, proto se jej dočasně ujal šéftrenér mládeže a trenér dorostenek Miroslav Zbořil. Ten mohl být s úvodem duelu poměrně spokojený, protože první vážnější akce utkání byla hned gólová. Markéta Klímová poslala dlouhý pas za obranu, ten nedokázala zkrotit Šurnovská, od níž se dostal míč k Denise Jonášové, ta jej zpracovala pro Anetu Poláškovou, která sama proti gólmance Lukášové skórovala. – 1:0

Ve čtrnácté minutě došlo na první z nepříjemných situací, když musel pro zranění odstoupit ze hry kapitánka Markéta Klímová, tu nahradila na hrací ploše Zuzana Obadalová. O minutu později provedla brankářka Slavie dlouhý výkop, který se dostal až k Divišové na hrotu, ta zkusila přelobovat Barboru Růžičkovou, ale míč dostal takový odskok, že se odrazil od země do břevna a nad branku Slovácka. Na druhé straně hřiště zahrávala přímý kop Karolína Bayerová, na jeho konci hlavičkovala Zuzana Obadalová, ale Lukášová byla pozorná.

Druhou z nepříjemných situací bylo vyloučení Aleny Pěčkové ve dvaadvacáté minutě. Slávistka Růžičková poslala míč za obranu Slovácka na Divišovou, kterou stíhala právě Alena Pěčková, ta sice položila Divišové ruce na ramena, ale bez jakéhokoliv zatažení a intenzity, načež se Divišová skácela k zemi, sudí Jílková to vyhodnotila jako faul a udělila červenou kartu.

Hostující hráčky využily výhodu hned po třech minutách. Američanka Xiao rozehrála rohový kop přímo do míst, kde naskakovala její krajanka McLaughlin a ta uklidila míč hlavou do míst mimo dosah Barbory Růžičkové. – 1:1

Ve dvaatřicáté minutě už strhly Slavistky vedení na svoji stranu, když po levé straně unikla Xiao poslala centr do vápna, v němž byla nejdůraznější Nekesa, jejíž střela rozvlnila podruhé síť za zády naší brankářky. – 1:2

Tři minuty před přestávkou zahrávala Slavia další rohový kop, jehož exekutorkou byla kapitánka Bartovičová, do zakončení hlavou se opět dostala Nekesa, která trefila břevno a následnou dorážku McLaughlin zblokovala další hráčka pražského týmu Keene. Hráčka Slavie s čísle 77 byla v akci i v nastaveném čase první půle před vlastní brankou, kde srazila při přímém kopu Slovácka Nelu Krejčířovou. Po tomto zákroku nařídila sudí Jílková pokutový kop pro Slovácko, ten však po poradě s asistentkou Soukupovou odvolala kvůli ofsajdu.

Hned v úvodu druhé půle použila Slavia osvědčenou kombinaci – z pravé strany centrovala Xiao, nejvýše vyskočila McLaughlin a hostující fotbalistky vedly o dvě branky. – 1:3

Poslední změna skóre přišla v 66. minutě utkání. V defenzivě Slovácka došlo k chybě v rozehrávce, míče se zmocnila Nekesa, která obešla Lauru Bielokovou a sama proti Barboře Růžičkové svou šanci proměnila. – 1:4

V další šanci o deset minut později Nekesu vychytala Barbora Růžičková. Za pár chvil už téměř zvedali ruce nad hlavu fanoušci Slovácka a to, když Karolína Bayerová rozehrála přímý kop na Terezii Ohlídalovou, jejíž hlavičku vytáhla gólmanka Lukášová na břevno.

Slovácko nyní vyráží do Frankfurtu na Mohanem, kde jej ve středu od 18:30 čeká na Stadionu am Brentanobad souboj o Ligu mistryň s Eintrachtem Frankfurt. V sobotu je pak na programu utkání o umístění s jedním ze dvojice Juventus Turín - FC Okžetpes.

Hodnocení utkání

Trenér Miroslav Zbořil: „Zápas se mi hodnotí těžce. Dostali jsme se do vedení, což Slavii evidentně zaskočilo a mohl to být zajímavý zápas pro všechny. Bohužel ve dvaadvacáté minutě přisel klíčový okamžik utkání, kdy naše hráčka obdržela červenou kartu. Hrát proti Slavii, a ještě o jednu hráčku v poli méně pak bylo hodně těžké, soupeř dvěma góly zápas do poločasu otočil. Škoda, že v závěru poločasu hlavní rozhodčí odvolala, na radu pomezní, nařízenou penaltu v náš prospěch pro údajný ofsajd. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že chceme co nejdéle držet stav 1:2 a čekat na svou příležitost. Bohužel jsme ještě dvakrát inkasovali a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Určitě mě mrzí dvě inkasované branky z rohových kopů. Holky však za bojovnost, nasazení a často i za fotbalovost musíme pochválit, hrát sedmdesát minut v oslabení je prostě těžké. Díky i všem divákům, kteří si našli cestu na stadion a holky tlačili až do konce. Ted je třeba zregenerovat a v neděli nás už čeká cesta na Ligu mistryň do Frankfurtu, kde naším soupeřem bude v semifinále právě domácí celek.“

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:4

Branky: 12‘ Polášková Aneta – 26‘ a 48‘ McLaughlin Molly Colleen, 31‘ a 66‘ Wafula Marjolen Nekesa
Červená karta: 22‘ Pěčková Alena
Sestava Slovácka: Růžičková – Trčková, Klímová (K)(15‘ Obadalová), Bláhová (71‘ Janíková), Pěčková, Krejčířová (64‘ Bieliková), Jonášová, Bayerová, Jančářová (64‘ Ohlídalová), Polášková, McNesby (71‘ Sluková)

Fotogalerie – 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:4 / 1. liga žen 2023-24 / 3. kolo / 1.9.2023