Pětiminutovka ve druhém poločase stála Slovácko všechny body

PJml_20231014_234970_web

I přes kvalitní výkon především do defenzívy, odjíždí fotbalistky Slovácka ze souboje se Spartou Praha s prázdnou. Úvodní branku utkání vstřelila v první půli Michaela Ferencová, jenže Sparťanky během pětiminutovky kolem sedmdesáté minuty třikrát skórovaly a po brankách Kiyani Johnson, Terezy Kožárové a Kláry Cvrčkové berou všechny tři body.

Průběh utkání

Takovým leitmotivem první půle se staly velmi tvrdé zákroky Sparťanky Markéty Ringelové, která si vyhlédla za oběť především kapitánku Slovácka Markétu Klímovou. První duel se udál už ve čtvrté minutě, když šly obě hráčky do skluzu v souboji o míč, ale v době, kdy už Markéta Klímová odkopávala míč, Sparťanka teprve natahovala nohu. Tou Klímové následně projela po stehně a dále zasáhla stoperku našeho týmu do žeber.

Po čtvrt hodině byla na Proseku k vidění první větší šance utkání. Centr Sonntagové, letící do malého vápna vyboxoval Barbora Růžičková a následnou střelu Kotrčové zlikvidovala gólmanka Slovácka vlastním tělem.

V šestadvacáté minutě šlo Slovácko do vedení, když se dostal míč při odkopu Barbory Růžičkové k Zuzaně Obadalové, naše stoperka našla dlouhým nákopem na polovině soupeře Markétu Jančářovou. Ta poslala míč za obranu domácích, kde k němu měla nejblíže Kotrčová, jenže Sparťanka čekala, že si pro něj půjde brankářka Schneider. Pro dlouhé vyčkávání neměla pochopení Michaela Ferencová, která se zhostila balónu, první zakončení jí Schneider ještě vyrazila, ale dorážku už záložnice Slovácka bezpečně uklidila do sítě. – 0:1

O pět minut později viděla Ringelová opět rudou barvu nejen na dresech svých spoluhráček, ale i před očima, když po souboji ve vápně Slovácka rozzuřeně vstala a loktem udeřila Markétu Klímovou do břicha.

První větší šance druhé půle jsme se dočkali až po deseti minutách hry, kdy centrovala Bužková na Kožárovou, která nastřelila břevno. Na druhé straně hřiště byla faulovaná Alena Pečková, exekuce přímého kopu se ujala Michaela Ferencová a následná hlavička Nely Krejčířové mířila pár centimetrů mimo branku.

V devětašedesáté minutě se prosadily i Sparťanky, když zahrávala přímý kop Sonntagová, míč propadl až na zadní tyč k Dědinové, ta jej vrátila do ohně na Johnson, která sklepla do branky. - 1:1

Jenže bylo ještě hůř, protože za další dvě minuty už šly hráčky v rudém do vedení. Johnson se dostala k míči na hranici šestnáctky, přihrála jej vpravo na Cvrčkovou, ta viděla před brankou osamocenou Kožárovou, která zakončovala nechytatelně pod břevno. – 2:1

Po dalších třech minutách už byla pohroma dokonána. Sparťanky podnikly rychlý protiútok, když při rozehrávce z hranice vlastní šestnáctky prodloužila míč Kožárová na Cvrčkovou, která postupovala sama na Barboru Růžičkovou a dokázala ji střelou k tyči překonat. – 3:1

Po zbytek utkání už byla obrana Slovácka opět dobře zformovaná, ale žádná z ofenzivních akcí nevedla k úspěchu, takže Slovácko odjelo z Prahy s prázdnou. Další ligové utkání čeká svěřenkyně trenéra Miroslava Zbořila v sobotu 21.10. od 11 hodin v Horních Heršpicích s Lokomotivou.

Hodnocení utkání

Trenér Miroslav Zbořil: „Dnešní prohra je z mého pohledu naprosto zbytečná. Zápas jsme si prohráli sami lehkovážností a podceněním situace mezi 69. a 74. minutou, kdy jsme si mysleli, že se zápas sám dohraje, ale nedohrál a byli jsme za to tvrdě potrestáni. Přitom až na těch pět minut jsme odehráli velmi slušný zápas, byli jsme aktivní v napadání, slušně jsme kombinovali, a hlavně jsme hráli zodpovědně a bez chyb. Dostali jsme se do vedení a domácí byli očividně zaskočeni, nevybavuju si žádnou jejich větší šanci kromě centrovaných míčů. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, drželi jsme míč a směrem dozadu jsme neměli větší problémy. Pokud ale chcete uspět s těmi nejlepšími týmy, tak musíte udržet koncentraci v každé situaci, v každém dotyku s míčem, každou vteřinu, dělat to, co vám do té doby přináší úspěch. A to se nám stalo osudným - ztráta koncentrace, podcenění situace, lehkovážnost. Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že jsme ten zápas měli skvěle rozehraný a stačilo se držet naší hry, pak jsem přesvědčený, že bychom si minimálně bod odvezli, protože domácí určitě lepší nebyli. Teď už je, ale pozdě sypat si popel na hlavu, zápas jsme si prohráli sami, přestože jsme odehráli velmi dobrých 85 minut, jenže fotbal se hraje 90 minut. Zápas si rozebereme a věřím, že nás i tento zápas posune všechny dál, protože špatná zkušenost je taky zkušenost.“

AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 3:1

Branky: 69‘ Johnson Kiyani, 71‘ Kožárová Tereza, 74‘ Cvrčková Klára – 26‘ Ferencová Michaela
Sestava Slovácka: Růžičková – Trčková (88‘ Ohlídalová), Klímová (K), Obadalová, Pěčková, Krejčířová (72‘ Tulkki), Jonášová, Ferencová (88‘ Janíková), Jančářová, Polášková A., Bayerová (63‘ Žufánková)