Ženy v Lize mistrů sahaly po senzaci. Finálový zápas odvály poslední vteřiny

8g5lusis538icyq

Ženy Slovácka ve třetí minutě nastavení dokázaly srovnat utkání s Bordeaux, ale Francouzky v posledních vteřinách nastavení vstřelily vítěznou branku a postoupily do sobotního finále.

I když byl favorizovaný soupeř z Bordeaux lepší, tak ženy Slovácka se srdnatě rvaly. Ve 37. minutě nakonec přišel úvodní gól zápasu a Barbora Růžičková inkasovala. Nejprve ještě stihla vykrýt pokus Herrera Mongeové, ale na následnou dorážku Ines Jaurenaové už byla krátká.

I ve druhém poločase měl francouzský tým více ze hry, ale hrozit se snažilo i Slovácko. To největší drama však přišlo v nastaveném čase, kdy nejprve Slovácko dokázalo srovnat skóre utkání, když před dotírající Alenou Pěčkovou doslova donesla míč v náručí za brankovou čáru brankářka Moorhouseová.

Bohužel o minutu později, z následného protiútoku, opět skórovaly hráčky Bordeaux, když Barboru Růžičkovou dokázala prostřelit Američanka Malia Nicole Berkely. Slovácko tedy nastoupí v sobotu k duelu o třetí místo proti Brondby Kodaň.  

Girondins Bordeaux – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 37. Jaurena, 90.+4. Berkely – 90.+3. Pěčková.

1.FC Slovácko: Růžičková – Valášková (43. Sedláčková), Jelínková, Klímová, Janků – Holá (77. Příkaská), Janíková (58. Jonášová), Dubcová – Morávková (77. Pěčková), Žufánková, Polášková (78. Waltrová). Trenér: Bláha.

Fotogalerie