Petr Bláha: I když jsme to utkání ve finále nezvládli, tak musím holky pochválit

ciepg1rs538icyq

Ženy Slovácka zažily včera premiéru v Lize mistrů a když se v nastaveném čase podařilo proti favorizovanému Bordeaux vyrovnat, vypadalo to na velkou senzaci. Bohužel francouzské hráčky dokázaly ještě zaútočit a po standardní situaci vstřelily vítězný gól a nakonec postoupily do finále skupiny.

Hodnocení pohledem trenéra Petra Bláhy: Utkání to pro nás bylo velmi těžké. Věděli jsme o kvalitách soupeřek a chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany s tím, že po chybách soupeřek, nebo po získání míče se budeme snažit o rychlé přechody směrem dopředu, což se nám dařilo. Holky hrály hodně organizovaně, pracovaly po celou dobu utkání na sto procent a i na hřišti to tak bylo vidět. Soupeřky z nás na konci měly obavy a byly také trochu nervózní, a i když jsme to utkání ve finále nezvládli, tak musím holky pochválit za výborný výkon a skvěle odvedenou práci. My to musíme potvrdit i v tom dalším utkání proti Brondby, a pokud se nám to podaří, tak si můžeme říct, že tento turnaj pro nás byl podařený.

Hodnocení pohledem hráčky Markéty Klímové: Zápas musím i přes prohru hodnotit pouze pozitivně, od začátku jsme plnili přesně to, co jsme si řekli před zápasem. I když jsme dostali v první poločase gól, nepolevili jsme. Převážně jsme bránili, ale dokázali jsme zahrozit z protiútoků. V druhém poločase jsme ve výkonu pokračovali a dokázali jsme se dopředu dostat více a více a v posledních minutách jsme Bordeaux i trochu zatlačili, z čehož vyplynul náš gól. I když jsme hned vzápětí obdrželi gól ze standardní situace, nemáme se za co stydět. Dlouho jsem nezažila tak moc týmový výkon, komunikace, nasazení, to aby každá hráčka nechala na hřišti naprosto všechno a hráli jsme jedna za druhou. Od všech hráček, až přes celý realizační tým, který nám poskytl výborný servis. Jsem hrdá na náš tým!

Fotogalerie