Ženy prohrály těsně také své druhé utkání v Lize Mistryň

p16bqz2v538icyq

V zápase o třetí místo nestačily naše ženy na dánské Brøndby a stejně jako v prvním zápase prohrály těsně 2:1.

V páté minutě po přímém kopu Tavlo-Peterssonové se dostala do zakončení Perssonová, ale Barbora Růžičková byla na svém místě. O čtyři minuty později zahrávala Tavlo-Peterssonová další přímý kop, kterým se pokoušela ohrozit branku Slovácka, ale její pokus mířil do míst, kde stála připravená brankářka Slovácka. Ve dvacáté minutě se k odraženému míči dostala na hranici šestnáctky Rylová, její dělovku k levé tyči Bára Růžičková zkrotila a rozehrála. Za další dvě minuty už šlo Brøndby do vedení. Z pravé strany z pohledu Slovácka přišel centr od Beckové, kapitánka Kristýna Janků ve vápně neuhlídala nabíhající Beatrice Persson, která ve skluzu zakončila. Ve 30. minutě se radovaly hráčky dánského týmu podruhé. Tentokrát přišel centr od Ortizové, který našel Christinu Beckovou a ta nezaváhala. O dvě minuty později zahrávala Andrea Holá přímý kop před šestnáctkou Brøndby, míč se dostal k Tamaře Morávkové, jejíž zakončení skončilo na boční síti. Ve třiatřicáté minutě rozehrály hráčky z Kodaně rohový kop, po němž vznikla ve vápně Slovácka klasická trma vrma, ale dlouhý odkop nás vysvobodil. 38. minuta přinesla snížení. Míč se dostal k Míše Dubcové, která dokázala pokořit brankářku Bahrenscheeovou.

První vážnější situace druhé půle byla k vidění až po deseti minutách hry, kdy Alena Pečková poslala dlouhý míč při levé lajně na Míšu Dubcovou, která centrovala před branku, ale její centr nenašel žádnou z hráček ze Slovácka. V 75. minutě předvedly na pravé straně hráčky Brødby zajímavou kombinaci, po které se dostala k míči Lindhardtová, jejíž centr našel hlavu Winnemové. Její zakončení mířilo nad branku Barbory Růžičkové. Po dalších deseti minutách vyslala nebezpečnou střelu z pětadvaceti metrů Míša Dubcová, brankářka Bahrenscheeová pouze vyrazila před sebe a k odraženému míči se dostala Aneta Polášková. Střela jí však nesedla a končí mimo brankovou konstrukci. V nastaveném čase utkání se dostal míč k Tamaře Morávkové, která postupovala sama na brankářku Bahrenscheeovou, ale nedokázala ji prostřelit.

Hráčky Slovácka prohrály i v duelu o třetí místo s Brøndby IF a ze švédského Kristianstadu si tedy přivezou čtvrtou pozici ve své miniskupině Ligy mistryň.

Brøndby Kodaň – 1. FC Slovácko 2:1 (2:1)
Branky: 23. Persson, 30. Beck – 39. Dubcová

1. FC Slovácko: Růžičková - Sedláčková, Jelínková, Janků, Pěčková (82. Molková) - Jonášová (51. Waltrová), Holá (51. Bieliková), Dubcová - Morávková, Žufánková, Příkaská (46. Polášková)