Ženy s přehledem přehrály Lokomotivu Brno

7n9sgwf77tag9zq
Slovácko Slovácko
4 : 0
Brno Brno

Průběh zápasu

Na první dramatický moment došlo v šesté minutě, kdy zahrávala přímý kop z dvaceti metrů Míša Dubcová a hostující brankářka Havlíčková měla co dělat, aby míč nadvakrát zkrotila. V jedenácté minutě přiťukla Aneta Polášková na Tamaru Morávkovou, která poslala zajímavý balon za obranu Lokomotivy, ale před Alenou Pěčkovou uklidila míč jedna z hostujících obránkyň do bezpečí. Po půl hodině hry udělaly hráčky Lokomotivy chybu v rozehrávce, míč se dostal k Anetě Poláškové, která z hranice šestnáctky přelobovala brankářku Havlíčkovou a Slovácko šlo do vedení. Za další čtyři minuty nastartovala motory Tamara Morávková, obešla dvě protihráčky vyslala střelu na branku hostující Havlíčkové, která míč neudržela a umožnila dorážku Anetě Poláškové. Ta však těsně minula branku. V osmatřicáté minutě vyslala nebezpečnou střelu Andrea Holá. Její pokus však těsně minul pravou tyč brněnské branky. Ve 42. minut potáhla výborně míč do šestnáctky Alena Pěčková, ten se dostal ke Kristýně Janků, která se pokusila o střelu, ale její pokus zblokovala obránkyně Mazuchová rukou, po níž zahrávalo Slovácko penaltu. K té se postavila Míša Dubcová a s přehledem proměnila, což znamená, že do šaten jdeme s dvoubrankovým vedením.

Hned ve třetí minutě druhé půle zahrozilo Slovácko znovu. Tamara Morávková zahrála přímý kop, na něhož si naběhla Terezie Ohlídalová, ale hlavou těsně minula levou tyč. V další pětiminutovce byly o něco lepší hráčky Lokomotivy, poté se však naše holky srovnaly, začaly dobře napadat a způsobovaly Lokomotivě obrovské problémy v rozehrávce. Z dobrého napadání vyplynula i situace, kdy se k míči dostala Alena Pěčková, která vyslala centr z levé strany na zadní tyč, kde jej však nedokázala přesně zakončit Tamara Morávková. V 64. minutě zahrála nebezpečně na první tyč rohový kop Pušková. Ale na Karolínu Škrabalovou si nepřišla. O čtyři minuty později Slovácko znovu skórovalo. Skákající míč se dostal ke Kláře Waltrové, ta jej poslala před branku, brněnské obránkyně však míč odvrátily přesně na nohu Míše Dubcové, která předvedla svou skvělou kopací techniku, když elegantně přelobovala Havlíčkovou v brance Lokomotivy. V osmašedesáté minutě těžilo z dobrého napadání pro změnu Brno, ale střelecký pokus hostujících hráček bravurně vytáhla mimo branku Karolína Škrabalová! V 76. minutě vyslala další střelecký pokus Tamara Morávková, do branky však nedoletěl, protože jej zblokovala hostující obránkyně. V dalším průběhu utkání se hra přelévala mezi šestnáctkami až do poslední minuty, kdy se míče ujala opět Míša Dubcová a zkompletovala hattrick!

Hráčky Slovácka si tedy připisují další tři body a opět bez inkasované branky.

1.FC Slovácko - Lokomotiva Brno 4:0 (2:0)
Branky: 43. (p.), 67. a 89. Dubcová M., 29. Polášková
1.FC Slovácko: Škrabalova - Valášková (67. Sedláčková), Ohlídalová, Jelínková, Janků - Jonášová, Holá (56. Příkaská), Dubcová - Morávková, Polášková (67. Waltrová), Pěčková (74. Tomečková)
 

 

Fotogalerie