Do Uherského Hradiště dorazí evropský velkoklub! Ženy se utkají v UWEC s Eintrachtem Frankfurt
Páteční los v Nyonu přisoudil ženskému týmu Slovácka hodně tvrdý oříšek v podobě Eintrachtu Frankfurt. První utkání druhého kvalifikačního kola se odehraje 7. – 8. října ve Frankfurtu nad Mohanem, odveta je v plánu o týden později, tedy 15. – 16. října v Uherském Hradišti.
Eintracht Frankfurt, třetí tým minulého ročníku ženské Bundesligy, vstoupil do pohárů ve třetí kvalifikačním kole Ligy mistryň, kde mu však hned vystavil stopku Real Madrid po výsledcích 2:1 a 3:0 ve prospěch španělského giganta. Eintracht tedy klesl o soutěž níže, kde se ve druhém kvalifikačním kole UEFA Women’s Europa Cup utká systémem doma – venku se Slováckem.
Eintracht Frankfurt je nástupnickým týmem 1. FFC Frankfurt, který se stal čtyřikrát vítězem Ligy mistryň, sedmkrát ovládl německou Bundesligu a devětkrát zvítězil v německém poháru, což je doposud rekord. V roce 2020 se začlenil do struktur Eintrachtu Frankfurt, což mu přineslo lepší zázemí a větší marketingovou sílu. V posledních letech se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími třemi týmy Bundesligy.
Některé hráčky Slovácka už mají s tímto soupeřem zkušenosti, protože se oba týmy potkaly v září 2023 v rámci kvalifikace Ligy mistryň, kdy i přes obrovskou převahu Frankfurtu bojovalo Slovácko až do konce o šanci na postup a celé utkání tak rozhodla jediná branka Lary Prašnikar ze čtyřiadvacáté minuty. Ve finále si pak německý tým poradil s Juventusem, Slovácko porazilo v boji o třetí místo kazašský Okzhetpes a připsalo si historicky první body do koeficientu.
Ohlasy po losu
Trenérka Michaela Daněčková:
„Los nám přisoudil soupeře z nejtěžší kategorie. Eintracht Frankfurt je špičkový tým evropského fotbalu s obrovskou kvalitou a zkušenostmi. My si této výzvy vážíme, protože právě takové zápasy posouvají hráčky i celý klub dál. Výhodou pro nás může být i to, že se s Frankfurtem už část našeho týmu v minulosti setkala, a tak víme, co nás čeká. Do utkání půjdeme s respektem, ale i s odhodláním ukázat, že dokážeme hrát odvážně a být konkurenceschopní. Je to pro nás příležitost změřit síly s jedním z nejlepších a věřím, že se s tím popasujeme se ctí.“
Terezie Ohlídalová:
„Přála jsem si jiný tým, ale bude to zajímavé. S Frankfurtem jsme už hrály a byl to velice kvalitní soupeř. Pro nás to bude těžké, budeme se na něj muset co nejlépe připravit. Určitě se všichni těšíme.“