Ženy porazily Liberec a nadále jsou v lize stoprocentní

8l4o3stq58wx20r
2 : 0
Liberec Liberec

Hráčky Slovácka vstoupily do utkání se Slovanem Liberec v tempu. Hned ve čtvrté minutě se probojovala k míči ve vápně Klára Waltrová, byla podražená a nařízenou penaltu s přehledem a ledovým klidem proměnila Míša Dubcová. Ta se dostala ke slovu i o dvě minuty později, když byl po dalším faulu nařízen přímý kop. Jeho exekuce se ujala právě Míša Dubcová a svou střelu zatočila krásně, ale bohužel do břevna liberecké branky. V sedmnácté minutě se do problémů dostala Barbora Růžičková, kterou po malé domů obléhaly dvě hráčky Liberce, ale Bára míč uhrála a nakonec tak dobře, že z něj byl pouze odkop od branky. V následujících minutách se podařilo hostujícím hráčkám hru vyrovnat a vybojovat několik rohů. Nebezpečnější situaci si však vypracovala Aneta Polášková, která převzala míč na půlící čáře, potáhla jej na hranici velkého vápna a zkusila zakončit. Její dělovka mířila přesně do středu branky, kde ji zkrotila brankářka Zuchová. Do šaten tak šlo Slovácko s jednobrankovým vedením.

Do druhé části utkání vstoupily hráčky Slovácka podobně, jako to té první. Hned ve 48. minutě předvedly naše holky krásnou kombinační akci, na jejímž konci zakončovala Aneta Polášková – 2:0. Po rozehrání zaútočily hráčky Liberce, ale hlavička Dinh Thanhové se nesetkala s úspěchem. O pět minut později byla dohrána u lajny Lucka Jelínková, rozhodčí hru pustila a hráčky Liberce se dostaly nebezpečné situace, která brankou neskončila. V 58. minutě vedla míč od rohového praporku až na malé vápno Míša Dubcová, předložila jej Kláře Waltrové, před kterou stihla uklidit balon do bezpečí liberecká obrana. O osm minut později zahrávala rohový kop Andrea Holá, která našla hlavu Lucky Jelínkové, ta však těsně přestřelila. V sedmdesáté minutě se dostala do zakončení hlavou Nikola Sedláčková, ale její pokus skončil také těsně nad brankou Zuchové.

Hráčky Slovácka si už ve zbytku utkání pohlídaly výsledek a připisují si tři body za dvoubrankovou výhru.

1.FC Slovácko - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 5. Dubcová z pen., 48. Polášková
1.FC Slovácko: Růžičková - Sedláčková, Ohlídalová, Jelínková, Janků - Jonášová, Holá (75. Příkaská), Dubcová - Morávková (36. Střížová), Waltrová (61. Pěčková), Polášková (75. Tomečková)