Těsná prohra žen proti Slavii Praha

w95jtyyv6qw421r
Slovácko Slovácko
1 : 2
Slavia Praha Slavia Praha

Průběh zápasu

V úvodu utkání měla Slavia mírnou územní převahu, ale to nejnebezpečnější, co si hostující hráčky vytvořily přišlo až v 18. minutě, když rozhodčí Uhlířová zapískala, po čistě vypadajícím souboji pokutový kop. Za podivu diváků se k ní postavila Šurnovská, kterou však bravurně vychytala Bára Růžičková. Další nebezpečná situace přišla až ve 44. minutě, kdy posílala po samostatném úniku centr před branku Tamara Morávková, ale u míče by nejdřív brankářka Lukášová. O minutu později ohrozila branku Slavie ještě Laura Bielikova, když její přímý kop z poloviny hřiště vytáhla Lukášová s problémy na roh. První poločas skončil zaslouženou bezbrankovou remízou.

Parádní vstup do druhé půle zažilo Slovácko, když se naskákaný míč dostal k Tamaře Morávkové, která vymetla šibenici hostující branky. O minutu později, tedy v 50. minutě však bylo srovnáno, když z přímého kopu z hranice šestnáctky poslal Šurnovská dělovku, které se odrazila od břevna do branky Slovácka. V pětapadesáté minutě v zakončení hlavou Slávistka Szewieczková přestřelila. V dalších minutách Slovácko dobře bránilo a hostující hráčky pouštělo pouze do ojedinělých brejků. V 74. minutě se dostala Slavia do vedení. Rychle vhozený aut hostujících hráček doskákal ke Khýrové, která z voleje prostřelila Báru Růžičkovou. Po zbytek utkání naše hráčky tlačily, dostávaly se do nebezpečných situací i za výborné podpory diváků, ale žádnou branku už nevstřelily. Připisujeme si tedy první prohru v letošní sezoně.

Utkání přihlíželo téměř 500 skvělých fanoušků! Děkujeme všem za skvělou podporu a atmosféru během utkání, spolu budeme ještě silnější!

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:2 (0:0)
Branky: 49. Morávková - 51. Šurnovská, 73. Khýrová
1.FC Slovácko: Růžičková - Valášková, Ohlídalová, Jelínková, Janků - Bieliková (60. Jonášová), Holá, Dubcová (60. Krejčířová) - Morávková (63. Bayerová), Waltrová (71. Střížová), Pěčková (60. Žufánková)

Sestřih + hodnocení Barbory Růžičkové a trenéra Petra Bláhy:

Fotogalerie