Ze Sparty přes vedení nakonec bez bodů

4fuzsk0h205xv1r
Sparta Praha Sparta Praha
2 : 1

První větší nebezpečí pro branku Slovácka jsme zaznamenali ve čtrnácté minutě, kdy Cvrčková protáhla míč při lajně a našla před brankou volnou Bužkovou, která nastřelila tyč branky Barbory Růžičkové. O deset minut později se dostal po rohu Sparty míč ke Cvrčkové, ale ta z velkého úhlu neprostřelila Barboru Růžičkovou. Ve 27. minutě se po rohu Kristýny Janků dostala do zakončení Míša Dubcová, k dorážce se ještě probíjela Denisa Jonášová, jenže asistentka rozhodčí signalizovala ofsajd, čímž byla šance ukončena. V dalších minutách hráčky Slovácka dobře bránily a nepouštěly Spartu do šancí. Teprve těsně před poločasem se po přímém kopu dostala do zakončení opět Martínková. Přímák zahrávaly i hráčky Slovácka v nastaveném čase, ale Kristýna Janků nastřelila zeď.

V jedenapadesáté minutě se míč po autu na pravé straně dostal až do vápna, kde se nacházela Alena Pěčková, která zakončovala mimo brankovou konstrukci Sparty. O pět minut později se míč po trase Cvrčková – Martínková dostal až k Pochmanové, ta však nebyla v zakončení přesná. Za další minutu zkoušela vystřelit Denisa Jonášová, její pokus byl tečovaný a Slovácko kopalo roh. Ten zahrávala Kristýna Janků do vápna, kde byla faulována Lucka Jelínková a rozhodčí nařídila penaltu pro Slovácko! Její exekuce se ujala Míša Dubcová, která se v těchto situacích nemýlí! – 0:1 V 71. minutě šla Kristýna Janků do souboje ve vápně Slovácka, odehrála míč, následně do ní kopla hráčka Sparty a rozhodčí se rozhodla písknout penaltu i na druhé straně. Tu proměnila Martínková. – 1:1 V dalším průběhu si domácí hráčky vytvořily několik šancí, následně přebralo na chvíli iniciativu Slovácko, které drželo míč. V 83. minutě se dostaly Sparťanky do vedení, když zahrávaly přetažený rohový kop, jedna z hráček jej vrátila před branku na Pochmanovou, která osamocená zakončovala pod břevno. – 2:1. V nastaveném čase ještě předvedla Barbora Růžičková výborný zákrok proti Martínkové.

AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko 2:1 (0:0)
Branky: 73. Martínková z PK, 83. Pochmanová - 59. Dubcová z PK
1.FC Slovácko: Růžičková - Sedláčková (15. Pěčková), Jelínková, Janků, Valášková - Bieliková (85. Příkaská), Jonášová, Dubcová - Morávková (85. Polášková), Žufánková (64. Waltrová), Střížová