Prohra žen se Slavií Praha

kqcztt70138icyq

V další kole - již počtvrté v řadě - jsme ke svému zápasu zajížděli na půdu soupeře. Tentokrát nám byla soupeřem domácí Slavia Praha.

První vážnější akci zápasu předvedla Krejčířová, která se uvolnila na hranici pokutového území a vylekala domácí Votíkovou, ta však střelu nadvakrát kryla. Bohužel hned z první vážnější akce domácí hráčky otevřely skóre - našeho špatného postavení v defenzívě využila Divišová, která si naběhla za obranu a předložila míč před bránu volné Kožárové a ta se v takových momentech nemýlí - 1:0 pro domácí. Pak se hra odehrávala mezi šestnáctkami, bez vážnějších šancí. Naše střely nebyly pro domácí brankářku nebezpečné, na opačné straně střela Kožárové mířila vedle. Ve 24. minutě se domácí hráčky prosadily podruhé - po chybě v naší rozehrávce se soupeř dostal k centru, který dopadl přesně k domácí Divišové a ta chladnokrevně zvýšila na 2:0. Střela Molkové mířila vedle, stejně tak střela Friedrichs z přímého kopu, naší největší šancí byl závar po rohovém kopu, kdy domácí Votíková neudržela centr v rukavicích, nám však scházel krok dorazit míč do prázdné brány. Domácí v posledních deseti minutách měly míč více na kopačkách, měly možnost pokutového kopu, který však Růžičková bravurně zneškodnila. Poločas tak skončil 2:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a byly jsme blízko snížení - do vyložené šance se dostala střídající Dubcová, domácí brankářka jí bohužel pro nás vychytala. Zanedlouho zahrozila domácí Divišová, její střelu vytěsnila mimo tyče Růžičková. V 60. minutě se nechala vyloučit domácí Huvarová a nám se naskytla 30minutová přesilová hra. Domácí hráčky se zatáhly na svoji polovinu a spoléhaly na brejky, my jsme se snažili držet míč více na svých kopačkách, což se i  dařilo, ale v poslední třetině hřiště jsme se nedokázali přes dobře organizovanou defenzívu soupeře výrazněji prosadit - kromě hlavičky Krejčířové a střely Friedrichs jsme si vážnější šanci vytvořit nedokázali. Naopak domácí hráčky si vytvořily několik zajímavých brejkových situací, které však taky nedokázaly brankově vyjádřit, zápas tak skončil vítězstvím domácích.