Výhru fotbalistek Slovácka v Brně zařídila Dubcová

misaaa

V druhém kole mistrovské nadstavby zvítězily fotbalistky Slovácka nad domácím týmem Lokomotivu Horní Heršpice 2:0. O obě branky se postarala nejlepší střelkyně našeho mužstva Michaela Dubcová.

Utkání pro klubový web zhodnotila autorka dvou vstřelených branek Michaela Dubcová:

„Z mého pohledu nebyl první poločas z naší strany úplně povedený, ale podařilo se nám vstřelit branku před koncem poločasu, což nás trochu uklidnilo. Naopak s nástupem do druhého poločasu jsem spokojená, ten se nám povedl mnohem lépe. Dokázaly jsme si vytvořit více šancí, Brno jsme téměř do ničeho nepustili a navíc se nám podařilo přidat druhý gól. Škoda jen, že jsme neproměnily i další příležitosti, které jsme si vypracovaly.“

Klíčovým okamžikem byla branka na 1-0 ve 40. minutě, od které jsme ovládly hřiště a nepustily domácí Lokomotivu téměř do ničeho. „Při první brance jsem se dostala z levé strany před branku a levačkou jsem umístila míč na přední tyč kolem brankářky. Při druhé brance se po rohovém kopu, po pár odrazech dostal míč ve vápně ke mně a podařilo se mi ho levačkou trefit pod břevno.“

Druhý poločas se tedy dostal do režie Slovácka, ale bohužel další branky naše fotbalistky přidat nedokázaly, a tak si utkání bezpečně pohlídaly na konečné skóre 2:0. To znamená, že naše mužstvo odskočilo v tabulce od Lokomotivy na komfortních devatenáct bodů.

Autorka třinácti ligových branek této sezony byla před týdnem dodatečně nominovaná do reprezentačního „áčka“.

Jsem moc ráda, že jsem mohla jet na reprezentační sraz, který jsem si moc užila. Jenom mě mrzí, že jsme nedokázaly porazit Island, jelikož to byl klíčový zápas v kvalifikaci o postup na Mistrovství světa“, dodala Dubcová.

Další mistrovské utkání čeká fotbalistky Slovácka příští neděli proti pražské Slávii. Utkání, které se odehraje na Městském stadionu Miroslava Valenty, začíná ve 14:00.

1. liga fotbalová žen, 2. kolo nadstavbové části – mistr:

Lokomotiva Brno Horní Heršpice - 1.FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 40. a 60. Michaela Dubcová

Slovácko: Růžičková – Molková (65. Janků), Krejčířová, Sedláčková, Pěčková (86. Ježková) – Janíková (65. Jonášová), Bieliková, Dubcová – Polášková (81. Střížová), Waltrová (65. Morávková), Žufánková. Trenér: Bláha.