Ženy Slovácka prohrály v domácím utkání s pražskou Spartou

240938410_254746899984323_6461237633462317882_n

Ve čtvrtém kole mistrovské nadstavby podlehly svěřenkyně Petra Bláhy Spartě 0:2. Vyrovnané utkání s mnoha šancemi rozhodly v poslední patnáctiminutovce hostující Ondrušová s Koubovou, a tak si hráčky Sparty odvezly všechny tři body.

Aktivně do utkání vstoupily domácí fotbalistky, které se dostaly do první větší šance ve 14. minutě. Po centru z levé strany od Karolíny Bayerové se dostala k míči Klára Waltrová. Její teč s problémy likvidovala brankářka Sparty Vaníčková.

Ve 24. minutě se po centru Laury Bielikové dostala k hlavičce Michaela Dubcová, ale bohužel pro domácí rozvlnila pouze boční síť hostující branky.

V 39. minutě se hostující tým radoval ze vstřelené branky pouze chvilku, jelikož byl odmáván a odpískán ofsajd.

Na druhé straně byl k vidění krásný fotbalový okamžik. Po rohovém kopu Elišky Janíkové se míč odrazil k Nele Krejčířové. Ta vystřihla efektní nůžky, které bohužel o centimetry minuly hostující branku.

V začátku druhého poločasu se dostala do vyložené šance Sparťanka Dlasková, ale minula branku Barbory Růžičkové.

Skóre se měnilo v 75. minutě. Po rychlé akci z levé strany přistál míč na kopačku Ondrušové, a ta nekompromisně proměnila svoji šanci. A bylo to 0:1.

Na konečných 0:2 upravila v poslední minutě z přímého kopu Koubová.

Pro klubový web hodnotila utkání kapitánka Slovácka Eliška Janíková: V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas, získávaly jsme míče vysoko a hrály jsme hodně náročný herní styl. Řekla bych, že jsme měly i více příležitostí vstřelit branku, ale bohužel nám tam ten gól nespadl. Ve druhém poločase nás už Sparta začala postupně víc tlačit, dlouho jsme odolávaly, ale ke konci už nám docházely síly a zápas jsme nezvládly dotáhnout alespoň do remízového stavu. Celkově to z naší strany byl dobrý a bojovný výkon, na kterém můžeme stavět do dalších těžkých zápasů, a taky v nich konečně bodovat.

V dalším ligovém utkání čeká fotbalistky Slovácka v domácím utkání Lokomotiva Brno. „Pevně věřím, že k tomu utkání přistoupíme stejně jako v neděli a zvítězíme s výraznějším rozdílem. Osobně se na zápas s Brnem velmi těším, navíc budeme hrát na hlavním stadionu“.  Eliška Janíková zároveň zve všechny fanoušky slováckého fotbalu na nadcházející utkání. „Jelikož je to náš poslední domácí zápas v sezoně tak doufám, že nás přijdou fanoušci podpořit a zpříjemní si s námi nedělní odpoledne“, dodala kapitánka mužstva.

Pokud si tedy budete chtít zpříjemnit nedělní sváteční odpoledne, zavítejte 8.5 na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. Výkop utkání je stanoven na 14:00