4xo8i75a138icyq

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 8:2 (4:0)

Branky: Příkaská, Pěčková

Sestava: Růžičková – Duncan, Klímová, Janků, Sedlačíková – Šenkeříková (60. Siváková), Krejčířová, Kim – Stařinská (70. Šperová), Waltrová, Příkaská (80. Pěčková)

V dalším kole nadstavby jsme zajížděli na půdu favorizované Slavie Praha. Domácí hráčky se hned od začátku tlačily před naši bránu a my jsme odolávali jen do 7. minuty, kdy se po centru z levé strany od Divišové prosadila na přední tyči Svitková. Pak jsme tlak domácích mírně otupily a drželi těsný stav až do 32. minuty, kdy se opět po centru ze strany dostaly domácí do zakončení, to gólem neskončilo, ale následoval faul a penalta pro domácí, kterou Svitková bezpečně proměnila. Bohužel hned po rozehrání jsme inkasovali potřetí – to centr ze strany opět proletěl až na zadní tyč, kde stála osamocená Michaela Dubcová a bylo to 3:0. Skóre prvního poločasu uzavřela střídající Chlastáková, která se prosadila střelou ze střední vzdálenosti. Poločas skončil 4:0 pro domácí.

Do druhého poločasu opět vstoupila Slavia tlakem, do našeho pokutového území lítal jeden centr za druhým, naše obrana však pracovala důsledněji než v poločase prvním a soupeři skórovat nedovolila. Naopak na druhé straně přišlo snížení – po několika rychlých přihrávkách a rychlém přechodu do útoku se do míče na vápně opřela Příkaská a snížila na 1:4. Bohužel během následujících 20 minut jsme 3x inkasovali – 2x z kopaček Michaely Dubcové, která využila přihrávek svých spoluhráček a tváří tvář Růžičkové se nemýlila a Szewieckové, která zakončila své sólo blafákem a střelou do prázdné branky. V 85. minutě sice snížila Pěčková na 2:7, ale poslední slovo měly domácí hráčky, konkrétně Jarchovská, která uzavřela účet zápasu.