5. kolo ligy dorostenek - Slovácko porazilo Spartu a nadále neokusilo porážku.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 3:0 (1:0)

Branky: 18. Nováková, 57. Jonášová, 90.+ 1 Hanáčková

Sestava: Škrabalová - Jordánková, Ohlídalová (78. Trčková), Obadalová, Ceremugová - Bláhová (88. Bartlová), Jonášová, Tomečková - Střížová, Nováková (75. Hanáčková), Korvasová (85. Kozáčková)

V dalším kole dorostenecké ligy jsme přívitali pražskou Spartu. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. Po úvodním oťukávání jsme se do několika náznáků šancí dostali, ale vždy nám chyběl krůček, abychom míč dostali do sítě soupeřek. To se nám podařilo v 18. minutě po krásné akci po ose Jonášová - Střížová a zakončující Nováková - 1:0. Soupeř hrozil výhradně z rychlých protiútoků z křídelních prostorů, kde má rychlé hráčky, naše obrana však fungovala téměř bezchybně, stejně tak i při standardních situacích soupeře. I přes několik dalších nadějných situací před bránou soupeře skončil poločas 1:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, dařilo se nám lépe kontrolovat hru a tím eliminovat rychlé brejky soupeře. Trpělivou hrou jsme si vytvářeli přiležitosti a v 57. minutě jsme navýšili vedení krásnou střelou Jonášové - 2:0. Ve zbytku zápasu jsme soupeře k větším příležitostem nepouštěli, hráli zodpovědně do obrany a byli silní na míči. Navýšit skóre mohla Nováková, ale v těžké pozici trefila dobře vyběhnuvší hostující brankářku, Střížová těsně minula branku střelou z vápna, několik slibných příležitostí měla na kopačce střídající Hanáčková. Ta se nakonec přece jen dočkala, když zakončila rychlý kontr nekompromisní střelou na zadní tyč a uzavřela tak skóre zápasu.

Hodnocení trenéra

V prvním poločase byla hra aspoň na šance vyrovnaná, my jsme měli míč více na kopačkách, zaslouženě jsme se dostali do vedení po krásné akci. Od 20. minuty to začalo být nahoru dolů, nebyli jsme dostatečně trpěliví v kombinaci a soupeř našich ztrát využíval k nebezpečným brejkům. Holky ale v obraně pracovaly zodpovědně. Několik pološancí jsme měli i my, ale vždy nám chyběl krůček ke vstřelení branky. Ve druhém poločase holky předvedly velmi dobrý výkon, byly silné na míči, důsledné ve všech činnostech jak v obranné, tak v útočné fázi. Soupeř snad neměl žádnou nebezpečnou šanci, naopak holky mohly dát více než 2 branky. Zasloužené vítězství po dobrém výkonu. Věřím, že to holkám pomůže v dalších težkých zápasech a udrží úroveň svých výkonů.