6. kolo ligy žen - Sklovácko přehrálo Pardubice

1.FC Slovácko - FK Pardubice 4:1 (1:1)

Branky: 21. Waltrová, 58. Dvořáková, 78. Krejčířová, 90.+1. Dubcová

Sestava: Růžičková - Friedrichs (81. Valášková), Sedláčková, Jelínková, Janků - Dubcová, Krejčířová, Furiková (46. Janíková) - Dvořáková (81. Molková), Waltrová (71. Polášková), Pěčková (56. Blethen)

V dalším, již 6. kole ligy žen, jsme hostili soupeřky z Pardubic. V úvodu utkání se snažily hráčky Slovácka o klidnou rozehrávku z obrany a soupeř spoléhal na rychlé protiútoky. Jeden z nich vyšel bohužel hned v 17. minutě, kdy se snažila naše obránkyně zasáhnout hlavou vysoký míč, který jen prodloužila, u něj byla dřív jedna z pardubických hráček, naservírovala míč před branku na osamocenou Barboru Kubečkovou, která se nemýlila. - 0:1. O čtyři minuty později udeřily i hráčky Slovácka, když po přímém kopu Kristýny Janků uklidila s přehledem míč hlavou k tyči Klára Waltrová. - 1:1. Po zbytek první půle se hráčky Slovácka snažily vypracovat brankové příležitosti, ale tato snaho končila na obraně a brankářce Pardubic.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení soubojů ve středu pole. Důležitou branku se hráčkám Slovácka podařilo vsítit v 58. minutě, kdy centr z levé strany špatně zasáhla obránkyně Pardubic, míč si našla Eliška Dvořáková a zakončila. - 2:1. O dvě minuty později propadl přímý kop až k Míše Dubcové, které jen těsně minula levou tyč. V osmašedesáté minutě se k zakončení po rohovém kopu dostala Eliška Dvořáková, branku však netrefila. O dvě minuty později se pokoušela opět Eliška Dvořáková při rychlém brejku přelobovat brankářku hostů, ale ani tento pokus jí nevyšel.

Naopak parádní branku vystřihla Nela Krejčířová v 77. minutě, když po střele z hranice šestnáctky nenechala v šibenici pardubické branky ani jednoho pavouka. - 3:1. V 89. minutě se vydala za dlouhým balonem Aneta Polášková, kterou asi pětadvacet metrů od branky likvidačním zákrokem na koleno zasáhla pardubická brankářka, která poté viděla červenou kartu. Z následujícího přímáku přidala čtvrtou branku Slovácka Míša Dubcová. - 4:1 a pečetila tak naše vítězství.

Hodnocení trenéra

Pro nás to byl těžký zápas, který jsme zvládli, ale s předvedenou hrou nejsem spokojený. Nevím proč, ale zase nám chybělo nasazení. Od první minuty jsme chtěli být hodně aktivní, místo toho jsme byli všude pozdě. Neměli jsme odražené balony, soupeřky se po našich chybách ve středu hřiště dostávaly i do šancí. Naštěstí jsme jsme ještě do přestávky skóre srovnali a ve druhé půli zápas otočili. Druhá půlka bal od nás o malinko lepší, ale budeme se muset zlepšit hlavně v přístupu k utkání.