WU18: Rozhovor se Sabinou Střížovou

mzfcmmub138icyq

Ahoj Sabčo, v současné době patříš do kádru dorostenek. Mohla bys nám přiblížit tvoje první fotbalové krůčky? Kde jsi s fotbalem začínala a kdo tě k fotbalu přivedl?

Dobrý den, s fotbalem jsem začínala v brněnském klubu ČAFC Židenice. Bylo mi pět let a k fotbalu jsem se dostala díky mému staršímu bratrovi, který hrál ve stejném klubu.

Kdy jsi poprvé oblékla dres za 1. FC Slovácko? Vybavuješ si svůj první zápas?

Nejsem si úplně jistá, ale myslím si, že to bylo za mladší žákyně na halovém turnaji.

Definitivně jsi do Slovácka přestoupila před rokem a půl do kategorie dorostenek. Proč sis vybrala právě Slovácko?

Chtěla jsem se naplno věnovat ženskému fotbalu a věděla jsem, že ve Slovácku je velmi dobrá kvalita tréninků a přípravy. Již předtím jsem se znala s velkou částí spoluhráček, takže nebylo co řešit.

V minulé sezóně na jaře jste se po vítězství nad Spartou usadily v čele ligové tabulky, bohužel sezóna nebyla dohrána. Jak jste s holkami tuto situaci přožívaly, když jste vlastně nemohly trénovat, hrát a bojovat tak o titul?

S holkami nás to ze začátku velmi mrzelo, ale postupem času nás to motivovalo k přípravě do nové sezóny 2020/2021, kterou doufám, že dohrajeme a budeme mít možnost o titul bojovat.

V nové sezóně jste stihly odehrát zatím 6 utkání, všechny vítězně a skóre 40:0!! V čem tkví kouzlo současného týmu, který dokázal jasně porazit i obě pražská “S” - Spartu 3:0 a Slavii 4:0 a stále nedostal jedinou branku?

Myslím si, že je to právě tím týmem, máme skvělý kolektiv, který výborně doplnily nové a mladší holky. Samy jsme to nečekaly, že pojedeme na tak vítězné vlně a jsme za to velmi rády. A taky je to tou motivací z předchozí sezóny, o které jsem již mluvila.

Sezóna byla bohužel opět přerušena..Jak je težké se individuálně udržovat v kondici?

Individuálně se připravit tak těžké není, ale určitě nám chybí příprava s týmem jako jsou přihrávky, herní situace atd..

Až se sezóna opět rozeběhne, jak moc bude těžké navázat na dosavadní výkony?

Bude velmi těžké navázat na dosavadní výkony a naskočit zpět do sezóny, ale myslím, že to s holkami zvládneme.

Jaké jsou tvoje cíle do zbytku sezóny?

TITUL !!

Chceš něco vzkázat našim fanouškům?

Fanouškům děkujeme za dosavadní podporu a doufám, že se brzy otevřou stadióny, kde vás zase uslyšíme fandit.

Fotogalerie