Rozhovor s Nikolou Fojtíkovou

71ls6tbc138icyq

Ahoj Niky, v posledním ligovém zápase v Liberci jsi nastoupila ke svému prvnímu ligovému zápasu v lize žen. Kdy ses o tom, že nastoupíš, dozvěděla?

Dobrý den, možnost mi byla naznačena už ve čtvrtek na tréninku. Až v neděli na začátku rozcvičky mi bylo řečeno, že do zápasu opravdu nastoupím.

Zápas jste zvládly a vyhrály vysoko 5:1. Vypadá to, že šlo vše dle Vašich představ?

Ano, zápas jsme zvládly. Celý tým hrál velmi dobře, zápas byl odmakaný. Škoda, že jsme neudrželi nulu, gól jsme dostali v poslední minutě po naší chybě. Holky ale jinak Liberec nepouštěly do vyložených šancí, takže já osobně jsem moc práce neměla. Řešila jsem hlavně rozehrávku.

Jak ty osobně sis užila svůj debut?

Zápas jsem si užila moc. Byla jsem ráda, že do zápasu můžu konečně nastoupit. Ze začátku jsem byla nervózní, ale od úvodního hvizdu nervozita spadla. Jsem ráda, že můj debut skončil výhrou a ještě na venkovním hřišti, kde bylo důležité odvézt si domů 3 body. Těším se na další zápasy v 1. lize.

Brankářka hraje dlouhodobě velmi důležitou roli v naší hře, je často zapojována do rozehrávky. Jak moc blízký je tobě tento způsob hry?

K tomuto způsobu rozehrávky jsem připravovaná už od žákyň. Já mám tento způsob hry ráda. Spoluhráčky mě často zapojují do hry, což mi vyhovuje.

V týmu žen tvoříš brankářskou dvojici s Barčou Růžičkovou, která má už řadu zkušeností i z reprezentace. Snažíš od své zkušenější kolegyně čerpat rady a inspiraci?

Ano, s Bárou máme dobrý vztah. Když u mě vidí chybu, nebojí se mi to říct a snaží se mi pomoct. Bára patří mezi nejlepší gólmanky v republice, takže ji naslouchám a pozoruji a snažím se od ní převzít všechny rady a zkušenosti. Když udělám nějakou chybu, dokáže mě podpořit, ale taky mi říct, co jsem udělala špatně. Jak sama Bára řekla, na hřišti se bereme jako kamarádky, ale zároveň jako konkurence.

V probíhající sezóně máte za sebou zatím 7 zápasů - z toho 5 vítězství a průběžné 3.místo. Probíhá sezóna dle Vašich představ a nastavených cílů?

Myslím, že s bodovým ziskem můžeme být spokojení. V zápasech se Spartou a Slávií jsme chtěli zahrát lépe a uhrát i nějaké body. Ve většině dalších zápasů se nám povedlo to, co jsme chtěli. Do nové sezóny jsme šli s cílem zisku 3. místa, abychom si zahráli předkolo LM, což se nám zatím daří.

Fotogalerie