Liga žen dostala zelenou

ga124aic138icyq

Dobrou zprávu dostaly v posledních dnech fotbalistky Slovácka, liga žen obdržela vyjímku od Ministerstva zdravotnictví a měla by se v únoru rozjet. Ženy Slovácka tak budou mít možnost dohrát dobře rozehranou sezónu. V sázce je vysněná účast v ženské Lize Mistryň, do které letos kvalifikuje i třetí tým ligové tabulky.

"Ve středu jsme obdrželi zprávu z Fotbalové asociace, že na základě výjimky z Ministerstva zdravotnictví může začít 1. liga žen. V současné době se pracuje na vytvoření Covid manuálu, což je souhrn opatření, dle kterých se týmy musí při organizaci tréninků a zápasů řídit. Dle takovému manuálu LFA  se řídí i Fortuna liga a Fotbalová národní liga. Pokud jde o sportovní stránku, tak by liga měla odstartovat o víkendu 13.-14. února, tedy o týden později proti původně plánovanému startu, zápasy budou bohužel bez diváků. My začínáme v Praze s Duklou. Tím pádem dojde i k úpravám v termínové listině, základní část by se měla dohrát nejpozději do 4.dubna. Úplně zrušen je pohár žen, termíny se využijí pro případné odložené zápasy ligy. Co bude s nadstavbovou částí zatím není jisté, věřím, že během tohoto týdne budeme mít odpovědi na co nejvíce otázek. Samozřejmě jsme rádi, že aspoň nejvyšší soutěž dostala zelenou, protože holky mají velkou chuť poprat se o 3. místo a účast v Lize Mistryň. Na druhou stranu však víme, že to nebude vůbec jednoduché, ať už po sportovní, tak organizační stránce, ale jsme připraveni udělat maximum, abychom soutěž odehráli s co nejmenšími komplikacemi a zabojovali o příčky nejvyšší!" říká šéftrenér žen Miroslav Zbořil.

"Zimní přípravu jsme začali 6.1.2021. V začátku přípravy holky trénovaly individuálně a s postupem času jsme přešli na společný trénink. S přístupem hráček k tréninkovému procesu jsem prozatím spokojen, holky pracují skvěle. Už netrpělivě vyhlížíme restart 1. ligy žen a holky se již těší. Věříme, že budeme dobře připraveni a v jarní části navážeme na dobré výsledky z podzimní části. Co se týče týmu, tak nám bude chybět Eliška Dvořáková, která odešla na univerzitu do USA. Věříme, že se nám do týmu vrátí Američanky Sussana a Brianna. Uvidíme, jaká bude situace kolem covid-19. V případě potřeby jsme připraveni tým doplnit o hráčky z naší juniorky." dodává trenér žen Slovácka Petr Bláha.

Fotogalerie