Ženy Slovácka podlehly Minsku a v další fázi LM pokračovat nebudou

299491938_491599909632353_5822482581884104272_n

Hráčky Slovácka ve čtvrtek v pravé poledne sehrály kvalifikační utkání Ligy mistryň s běloruským Minskem. Utkání se odehrálo na neutrální půdě v Norském Trondheimu. O utkání rozhodl první poločas, ve kterém skórovala dvakrát Anastasia Pobegaylová. Na konečných 2:1 snížila v 84. minutě Lucie Jelínková.

Utkání hrané na umělce v Koteng aréně začalo po úvodním oťukávání první šancí běloruského týmu, ovšem pokus Surovtsové zlikvidovala brankářka Slovácka Barbora Růžičková.

Následně se k zakončení dostala Tamara Morávková, ale mířila nepřesně. Na druhé straně zasahovala proti pokusu Pinchukové brankářka Slovácka. Další střela Tamary Morávkové skončila opět mimo.

Ve 24. minutě se už skóre měnilo pro běloruský Minsk, a to zásluhou opory běloruského týmu Anastasie Pobegalyové, která z velkého úhlu vymetla šibenici. 1:0!

O devět minut později znovu rozvlnila síť Pobegaylová, která zcela osamocená hlavičkovala v malém vápně, a bylo to 2:0.

Ke střeleckým pokusům se ještě dostala Nela Krejčířová a Sabina Střížová, ale úspěšné nebyly.

V druhém poločase hráčky Minsku spíše kouskovaly a zdržovaly hru. Naději na vyrovnání ještě přinesla Lucie Jelínková, která si po standardní situaci našla míč a hlavičkou korigovala v 84. minutě na 2:1.

V závěrečných minutách se do zakončení dostala Laura Bieliková, ale nedokázala zasáhnout branku soupeře. V poslední šanci utkání si ofsajd nepohlídala Jana Žufánková. Skóre se tak již nezměnilo a do další vyřazovací fáze Ligy mistryň postupuje Minsk.

Slovácko po prohře čeká utkání o třetí místo, které je v plánu v neděli v 11:00  proti islandskému Breidabliku. Ten podlehl norskému Rosenborgu 2:4

Utkání hodnotil pro klubový web trenér Petr Vlachovský:

O výsledku rozhodla první půle, náš výkon byl hodně nervózní. Dva inkasované góly má na svědomí hráčka, na kterou jsme před zápasem nejvíce upozorňovali, přesto jsme tomu nedokázali zabránit, to je prostě velká chyba v takových zápasech. Soupeř byl dobře organizovaný a bylo pro nás těžké se proti němu prosadit. Dá se říci, že vyhrál zaslouženě.

Zklamání je velké, jelikož nám los byl nakloněn, měli jsme téměř kompletní kádr, odhodlání bylo velké a v postup jsme vážně věřili. Bohužel střet s realitou byl jiný a naše individuální výkony byly průměrné až podprůměrné a je logické, že v těchto zápasech proti silnému soupeři to na postup nemůže stačit.

Utkání hodnotila pro klubový web kapitánka Eliška Janíková:

Zápas se mi hodnotí těžce, protože převažuje zklamání. Myslím si, že Minsk byl v našich silách, a že jsme ten zápas měli zvládnout. Bohužel se nám to úplně nepovedlo vyladit, bylo to hodně nervózní a individuálně se nám moc nedařilo. Po obdržených brankách se nám podařilo snížit až kolem 80. minuty, hra se pak už kouskovala a Minsk si to už v závěru pohlídal.

Motivace se bezprostředně po dnešním zápase hledá hodně těžce, protože v druhém zápase v podstatě o nic nejde. Každopádně se z toho musíme oklepat a pokusit se druhý zápas zvládnout. Přece je to jen zápas Ligy mistrů a ten se nehraje každý den.